Najpiękniejszy Finał WOŚP w Warce!

Najpiękniejszy Finał WOŚP w Warce!

To już 26 lat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia na całym świecie zagrała najgłośniejsza z Orkiestr – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Także i w Warce obył się 26. Finał podczas którego zbieraliśmy fundusze „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Organizacja wszystkich wydarzeń rozpoczęła się już we wrześniu. Padły pierwsze pomysły i rozpoczęły się rozmowy z partnerami. W listopadzie oficjalnie założony został Sztab. W mgnieniu oka rozdane zostały miejsca dla wolontariuszy.

Grudzień rozpoczął się od intensywnej pracy, zbierania przedmiotów na licytacje i organizowania wielu atrakcji. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia warecki Sztab wziął udział w spotkaniu z prezesem Fundacji WOŚP – Jurkiem Owsiakiem, który dostarczył członkom Sztabu pozytywnej energii i popchnął do działania. Z jego rąk na licytacje przekazane zostały wspaniałe gadżety z autografem.

Pierwsze tygodnie stycznia to istne szaleństwo. Przygotowania dekoracji, dogrywanie ostatnich szczegółów, ratowanie sytuacji kryzysowych… I nareszcie – rozpoczął się finałowy weekend!

Wielkie granie odbyło się już w sobotę – 13 stycznia. 9 kilometrów od Warki w Rozniszewie odbył się WOŚPowy piknik. Wspaniałe atrakcje, muzyka i niesamowita atmosfera sprawiły, że nie można było się tam nudzić. Wydarzenie odbywało się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Mnogość przygotowanych atrakcji przyciągnęła wielu mieszkańców Rozniszewa i okolicznych wsi. Każdy chętny mógł skorzystać, m.in. z: podziwiania okolicy z podnośnika koszowego, przejażdżek quadem, konno lub samochodem marki Warszawa. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy dla dzieci, pokaz filmowy, pokaz strażacki ognisko z kiełbaskami, mnóstwo słodkości i wiele, wiele innych! Niesamowitym momentem podczas wydarzenia była licytacja. Hojność mieszkańców przy podbijaniu ceny przedmiotów prawdziwie szokowała! Puszki wolontariuszy zapełniały się z każdą minutą. Podczas pikniku udało się zebrać ponad 4500 zł! Wspaniałym zakończeniem tego dnia było tradycyjne Światełko do Nieba. Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich organizatorów i gości rozniszewskiego pikniku!

W niedzielę 14 stycznia od samego rana rozbrzmiał 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z lekkim niepokojem o przebieg zbiórki o 6 rano otworzony został warecki Sztab. Rozdane zostały puszki, identyfikatory i serduszka. Wolontariusze wyruszyli na zbiórkę!

O godz. 9:30 przy moście samochodowym rozpoczął się „Bieg Morsa” w ramach ogólnopolskiej akcji „Policz się z cukrzycą”. Rozgrzewkę przed zawodami poprowadziła Magdalena Paprocka – Trener Roku Shape. O 10 wystartowali pierwsi zawodnicy! Bieg odbył się bez rywalizacji – każdy wziął w nim udział po to, aby zwrócić uwagę na potrzebę aktywności fizycznej, która chroni nas przed wieloma chorobami, w dużej mierze przed cukrzycą – tak powszechną już chorobą. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Wspaniałą atrakcją po zakończeniu biegu była wspólna kąpiel w lodowatej Pilicy z Wareckimi Morsami. Tylko najbardziej odważni zdecydowali się aby zanurzyć się w wodzie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z królem i królową Morsów.

O godz. 12 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce rozpoczął się karnawałowy bal przebierańców. W kolorowych przebraniach dzieci brały udział we wspólnych tańcach i animacjach. Skakały na dmuchańcach i cieszyły się ze wspólnej zabawy. Następnie na scenie trening fitness poprowadzili: Karolina Skiba i Oskar Bogumił. Kolejny punkt imprezy był niesamowicie ważny – wareccy strażacy i policjanci przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy. Zaprezentowali w jaki sposób możemy uratować komuś zdrowie lub nawet życie. Podczas Finału przekazana została wiedza, którą powinien znać każdy człowiek od najmłodszych lat. Po pokazie odbył się trening Zumby z Martyną Zdroik.

Wspaniałym elementem wareckiego finału była „Bezcenna Niespodzianka”, którą warecki Sztab otrzymał za bezinteresowną pomoc i działalność na rzecz Fundacji WOŚP. W sobotę wieczorem okazało się, że Warkę odwiedzi Kręcioła TV (telewizja działająca przy Fundacji WOŚP). Nikt nie przypuszczał, że wraz z ekipą pojawi się tak wspaniała niespodzianka. W czasie przygotowania do nagrania na sali gimnastycznej pojawił się Mateusz Gessler. Zaskoczenie wszystkich obecnych było nie do opisania, gdyż przyjechał On z „Bezcenną Niespodzianką”! Okazało się, że WOŚP oraz Mastercard zorganizują dla Sztabu w Warce oraz wszystkich wolontariuszy i partnerów koncert zespołu Enej w kwietniu 2018 r. podczas gali wolontariuszy WOŚP. Dodatkowo szefowa wareckiego Sztabu Kamila Gostkowska otrzymała możliwość odbycia stażu w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na przełomie lutego i marca. To wspaniałe wyróżnienie dla wszystkich zaangażowanych w warecki Finał.

Kiedy emocje powoli zaczęły opadać w Sztabie rozpoczęło się liczenie pierwszych puszek. Każdy patrzył na rosnącą kwotę i miał nadzieję na pobicie rekordu także w tym roku. Na scenie prezentowała się grupa taneczna „Dancing Kids”. Następnie wystąpiła grupa wareckich muzyków „Bez Cienia Ciszy”. Kolejnym występującym był Kudłaty Sound System, który dostarczył mnóstwo energii całej publiczności. Na zakończenie muzycznych wydarzeń wystąpił zespół Retro.

W całej Polsce o godz. 20:00 miało miejsce „Światełko do Nieba”. Pierwsza część pokazu odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie grupa Fire Desire zorganizowała pokaz świateł LEDowych. Następnie przed Dworkiem na Długiej miał miejsce pokaz fajerwerków.

W czasie ostatnich wydarzeń na scenie w wareckim Sztabie odbyło się podsumowanie całej zbiórki. Okazało się, że rekord został pobity! Zebraliśmy 64 646,52 zł! Nie jest to jeszcze ostateczna kwota, gdyż trwają nadal licytacje internetowe.

Po zakończeniu 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warce organizatorzy wyruszyli do Warszawy, aby uczestniczyć w podsumowaniu zbiórki z innymi Sztabami. Na miejscu wspólnie z Mateuszem Gesslerem i całym Sztabem Głównym obejrzeli relację z przekazania „Bezcennej Niespodzianki”. Atmosfera w Głównym Sztabie była jak zawsze emocjonująca, zaś w tym roku emocjom towarzyszyło wzruszenie i jeszcze większa radość. Był to bowiem Finał, który nie skończył się 14 stycznia – będzie trwał jeszcze podczas kwietniowego koncertu zespołu Enej, a potem długo w pamięci wszystkich wolontariuszy!

Organizatorzy wareckiego Sztabu WOŚP: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Kamila Gostkowska, Agata Łuczak, Marcin Majewski, Jan Marchocki, Wiktoria Szeląg.

Osoby wspierające organizację Sztabu: Marcin Banach, Artur Drabik, Olga Górniewicz, Ilona Koczyk, Karolina Kowalska, Luiza Lutek, Bartłomiej Łuszczek, Małgorzata Ptasińska, Agnieszka Puk, Sławomir Ragan, Iwona Troc, Andrzej Zaręba.

Warecki Sztab WOŚP kieruje serdeczne podziękowania dla wszystkich kwestujących Wolontariuszy oraz ich opiekunów ze szkół: Marioli Bienias, Marzenie Jankowskiej, Sławomirowi Madejowi, Agnieszce Rudnickiej i Iwonie Sokołowskiej.

Dziękujemy Organizatorom pikniku w Rozniszewie: Jolanta i Paweł Okoń, Aneta i Mariusz Matysiak, Maciej Jakóbczak, Damian Jakóbczak, Natalia Waś, Kasia Rokita, Arek i Marzena Działkowscy, PSP w Rozniszewie, Osp Rozniszew oraz wszyscy mieszkańcy.

 

Dziękujemy sponsorom i partnerom Finału:

– ABC Dziecka

– AutoKurs Andrzej Majewski

– Blade Photo – Rafał Donica

– Browar Rzemieślniczy BroWarka

– Centrum Sportu i Rekreacji

– Fire desire & LED Fireshow

– Fotobudka Bum Cyk Cyk

– Galaktyka Uśmiechu

– Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”

– Kawiarnia Galeria Rynek

– Klub Sportowy START Pułaski Warka

– Komisariat Policji w Warce

– Ochotnicza Straż Pożarna w Warce

– Pizzeria Biesiadowo

– Plastusiowo AGAT Office

– Pracownia Fotograficzna „Babskim Okiem”

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optima Marcin Majewski

– Restauracja Albero

– Samorząd Miasta i Gminy Warka

– Stowarzyszenie ANIMATOR

– Stowarzyszenie Sady Grójeckie

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce

– Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG

– Wareckie Morsy

– Wieś Rozniszew

– Wzorcownia

– Zajazd na Winiarach

– Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o.

 

Dziękujemy także sponsorom wydania kalendarza z którego dochód został przeznaczony na rzecz WOŚP:

– Auto Wojtala

– FreshMazovia

– Grzegorz Kulas

– Kola Lash

– Polimex

– Pracownia Reklamy Rafał Matlakowski

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optima Marcin Majewski

– Salon Fryzjerski Adam Gajdak

– Wartrans

 

Warecki Sztab WOŚP

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

Zdjęcia wykonane przez Pracownię Fotograficzną „Babskim Okiem”

Zdjęcia wykonane przez Rafała Donicę:

 

Udostępnij:
← Droga ku niepodległości wiodła poprzez Powstanie Styczniowe! Wyrecytuj sukces w Lokalnym Konkursie Recytatorskim →

Dodaj komentarz