Kolejna ważna inwestycja drogowa w Warce rozpoczęta

Kolejna ważna inwestycja drogowa w Warce rozpoczęta

Urząd Miejski w Warce jest w trakcie przygotowania postępowania przetargowego do wyłonienia wykonawcy bardzo ważnej inwestycji drogowej zaplanowanej na 2018 rok tj. „Rozbudowa ulicy Niemojewskiej, ulicy Wąwóz oraz ulicy Solec  w Warce”.

Na realizację tej inwestycji Gmina Warka pozyskała około 1,5 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W ramach zadania, w ul. Niemojewskiej  wykonana zostanie nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 m, wraz z podbudową oraz obustronne chodniki, przebudowane zostanie także oświetlenie uliczne. Ponadto wykonane  zostaną miejsca postojowe zarówno wzdłuż ulicy jak również dodatkowe miejsca parkingowe.  Przebudowie podlegać będą również istniejące zjazdy.  W celu poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie  wyniesione przejście dla pieszych.

Drugą z ulic objętych inwestycją jest ul. Wąwóz. Tu również wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni bitumicznej, chodnik oraz przebudowane zostaną zjazdy. Kontynuację rozbudowy stanowi inwestycja realizowana na ulicy Solec na odcinku od ul. Wąwóz do ul. Nowy Zjazd, która również zyska nowa jezdnię jak również w celu poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie przejście dla pieszych z wyspą dzielącą.

W każdej z ulic wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto każda z ulic zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Urząd Gminy

Udostępnij:
← Bajkowe ferie w Warce Dzień pełen wzruszeń w wareckiej "jedynce" →

Dodaj komentarz