Strona głównaInstytucjePiąta runda Ligi Szachowej

Piąta runda Ligi Szachowej

Dominator. To pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, kiedy pomyślę o pewnym niewielkim dziesięciolatku. Filip Pułapa, bo o nim tu mowa, w bieżących rozgrywkach Międzyszkolnej Ligi Szachowej jest klasą sam dla siebie. Reprezentant SP nr 1 w Warce ponownie – po raz czwarty na pięć turniejów – z kompletem punktów wygrał zawody ligowe, których gospodarzem była 31 stycznia  warecka „Dwójka”. Dzięki nadzwyczajnej formie Filipa, jego szkoła jest już praktycznie pewna awansu do Finału Ligi i jest to bardzo cenne osiągnięcie, zważywszy na ubiegłoroczną absencję drużyny w najważniejszym w rozgrywkach wydarzeniu.

„Gaz do deski” docisnęli tym razem także reprezentanci Konar, wygrywając z 13,5 punktami klasyfikację drużynową i umieszczając w pierwszej ósemce turnieju aż trzech zawodników (Mateusz Szcześniak – 3 miejsce; Łukasz Bojarski – 4; Antoni Bartczak – 7). Tuż za ich plecami (13 pkt) finiszowali szachiści z wareckiej „Jedynki”, a dopiero na trzecim miejscu uplasowali się mistrzowie powiatu z Ostrołęki (11,5 pkt). W klasyfikacji indywidualnej na drugim miejscu zawody ukończył Michał Cybulski z Wrociszewa.

Mimo, że do końca zasadniczej fazy rozgrywek pozostały jeszcze dwa turnieje, kwestia obsadzenia czterech miejsc premiowanych awansem do finału jest już chyba rozstrzygnięta. Ostrołęka, Nowa Wieś, Konary i „Jedynka” wypracowały sobie tak dużą przewagę nad pozostałymi szkołami, że tylko cud może coś tu zmienić. Otwartą sprawą jest natomiast klasyfikacja indywidualna, w której o nagradzane osiem pozycji do ostatniej chwili będzie zacięta walka.