Konferencja Jagodowa w CKZiU w Nowej Wsi

Konferencja Jagodowa w CKZiU w Nowej Wsi

Nieodłącznym elementem naszego lokalnego pejzażu są sady. Okolice Warki i Grójca słyną z produkcji najsmaczniejszych jabłek, gruszek, wiśni czy czereśni. Do tych darów drzew owocowych dołączają na coraz większą skalę owoce jagodowe – truskawki, maliny, borówki.

W odpowiedzi na stale rosnące zainteresowanie różnymi aspektami uprawy roślin jagodowych firma PROCAM Agronomia Sukcesu zorganizowała w Nowej Wsi 30 stycznia 2018 r. Konferencję Jagodową. Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 10:00 powitaniem uczestników przez panią Danutę Borowiec – dyrektor CKZiU. W sali gimnastycznej szkoły zgromadziło się wielu producentów roślin jagodowych, którzy z uwagą wysłuchali wykładów na temat uprawy truskawek, borówek, malin, jagód kamczackich. W przerwie mogli zapoznać się z ofertą firm produkujących środki ochrony roślin. Na zakończenie konferencji zainteresowani uczestnicy zwiedzili szkółkę borówki KRZYŻANOWSCY, znajdującą się nieopodal CKZiU w Nowej Wsi.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rolników i sadowników pragnących poszerzyć swoje wiadomości. To kolejny dowód, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zna i rozumie potrzeby lokalnych producentów, spełnia ich oczekiwania i dba o wszechstronny rozwój uczniów kształcących się w zawodach związanych z ogrodnictwem.

Sukces konferencji to oczywiście zasługa organizatorów – firmy PROCAM Agronomia Sukcesu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz sponsorów – firmy BASF, Arysta LifeScience, ICBpharma, BIOGEN, NaturalCrop. Patronatem medialnym imprezę objęły: wydawnictwo Plantpress, portal ogrodniczy ogrodinfo.pl, czasopismo „Truskawka, Malina, Jagody”.

Wszystkim organizatorom, sponsorom i patronom medialnym serdecznie dziękujemy za współpracę.

CKZiU Nowa Wieś

Udostępnij:
← Pożegnanie Karnawału w szkole we Wrociszewie Święto Babci i Dziadka we Wrociszewie →

Dodaj komentarz