Baśń o sercu, które topi lód… w Michałowie

Baśń o sercu, które topi lód… w Michałowie

9 lutego w PSP Michałów pod okiem pani Iwony Korpalskiej, Agnieszki Urbaniak i Karoliny Gielniewskiej-Janusz, uczniowie klasy V i oddziałów przedszkolnych wprowadzili nas w baśniową atmosferę. Dzieci zaprezentowały adaptację jednej z najpiękniejszych baśni H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu”.

Baśń ta to podróż do krainy, gdzie serca i uczucia pokrywa lód… ale czy na pewno? „Królowa Śniegu” opowiada o przygodach bohaterów ukazując siłę dobra, przyjaźni  i miłości, które pokonują wszelkie trudności i zawsze zwyciężają. Nawet jeśli kaleczy się je lodowym kryształkiem.

Scena wyglądała iście baśniowo – bo gdzie jak nie w baśni można posłuchać mowy bałwanków, reniferów, czy choćby  gwiazd? I to takiej mowy, która zapada w serca i pamięć, bo jak na opowieść z morałem przystało, widzowie mieli okazję do tego, by choć przez chwilę poddać się refleksji. Świetna gra aktorów, piękne stroje, a także bogata zimowa scenografia sprawiły, że przedstawienie dostarczyło widzom  również wiele radości i ogromną dawkę pozytywnej energii.

Po części artystycznej uczniowie całej szkoły żegnali się z karnawałem.  Jak na ten okres przystało, nie brakowało ciekawych kostiumów, barwnych dekoracji i rytmicznej muzyki. A wszystko zgodnie z motywem „Krainy lodu”.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Do muzeum za pół ceny! Wrociszew i Michałów nadal walczą o awans do finału Ligi Szachowej →

Dodaj komentarz