Tradycja siłą szkoły w Konarach

Tradycja siłą szkoły w Konarach

Tak niewiele jest okazji, by spotykać się z sąsiadami, znajomymi. Ale jest w naszej gminie miejsce i ludzie, którzy z organizowania takich właśnie spotkań czerpią radość.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach corocznie odbywają się dwie piękne uroczystości: Wigilia Środowiskowa i Dzień Seniora. Biorą w nich udział uczniowie, pracownicy szkoły oraz społeczność lokalna. Warunki lokalowe pozwalają na organizowanie tak dużych uroczystości, które gromadzą nie tylko rodziców, ale też dziadków i wielu przyjaciół szkoły.

I tym razem, 12 lutego podczas „Dnia Seniora” nie zawiedli ani rodzice, ani dziadkowie, a poza tym uroczystość uświetnili: reprezentująca Burmistrza Warki Dariusza Gizkę Inspektor ds. Oświaty Małgorzata Iskra, radni powiatu grójeckiego – Wiesław Czerwiński i Andrzej Zaręba (jednocześnie dyrektor „Dworku na Długiej”), radni Rady Miejskiej w Warce – Jerzy Kołodziejski i Tadeusz Sobieraj, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Piątosa oraz emerytowane nauczycielki szkoły w Konarach – Bogusława Michalska, Danuta Wiśniewska i Danuta Gabrysek.

Tematem przewodnim tegorocznego święta była polska tradycja ludowa – źródło, z którego warto czerpać aby starszym przypominać ,a młodym pokazywać skarby naszej kultury. Dzieci przygotowały muzyczne przedstawienie pt. ,,Taka sobie bajka”, nawiązujące do tradycji ludowej, oparte na kanwie bajki ,,O rybaku i złotej rybce”. W tym roku zostały uszyte nowe stroje ludowe, dzięki którym  godzinny spektakl o perypetiach chciwej babci, która dzięki złotej rybce zdobywa pieniądze, samochód, podróżuje do Zakopanego, a nawet zostaje właścicielką  banku kończył morał:

,,Chociaż błyskotki zdobią człowieka,

choć na pieniądze świat oczy zwraca,

pamiętaj, że to co uszlachetnia człowieka,

to rozsądek i praca.

A życie to nie jest bajka, każdy o tym wie. 

Bajkę możesz powtórzyć , a życia nie!

Mali aktorzy czuli się docenieni, słysząc gromkie brawa. Po przedstawieniu wszyscy zostali zaproszeni do stołów przygotowanych tradycyjnie przez rodziców. W serdecznej atmosferze, przy cieście i herbatce odbywała się dalsza część uroczystości. Pani dyrektor zwracając się do seniorów, zaprosiła do korzystania z bazy szkoły i zachęcała do regularnych spotkań. Nie dało się ukryć, że każdego z przybyłych zachwyciła oprawa muzyczna, którą przygotował nauczyciel muzyki Zbigniew Rechnia. Pod jego kierunkiem padały wyjątkowe słowa uznania. Współpraca z takim pasjonatem muzyki, to dla nas wyróżnienie – mówią nauczyciele.

PSP Konary

Udostępnij:
← Ostatnia Paczka „Strojna w biel” Punku Informacyjny - nowe procedury zatrudniania cudzoziemców w 2018 roku →

Dodaj komentarz