Niech żyje Bal… Studniówka wareckiego LO

Niech żyje Bal… Studniówka wareckiego LO

3 lutego 2018 roku o godzinie 19.00 grono pedagogiczne, maturzyści i goście zaprzyjaźnieni ze społecznością  Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce spotkali się w Domu Weselnym „Pod Dębami” w Nowej Woli, aby wspólnie świętować Bal Studniówkowy.

Gospodarz uroczystości, Pani Dyrektor Wiesława Zielonka rozpoczęła spotkanie cytując fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Po słowach: „Poloneza czas zacząć!”, uczniowie klas III A oraz III B odtańczyli poloneza do muzyki Wojciecha Kilara zgodnie z układem choreograficznym opracowanym przez Panią Iwonę Masiewicz. Dostojny korowód par, niezwykłe figury taneczne i majestatyczny rytm melodii wywołał wśród zgromadzonych gości zachwyt i niezwykły entuzjazm, co podkreślili nagradzając młodzież gromkimi brawami.

Studniówkę LO Wysockiego swoją obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Grójeckiego Marek Ścisłowski z małżonką, Zastępca Burmistrza Warki  Teresa Knyzio z małżonkiem oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce Dorota Kreczmańska wraz z delegacją uczniów, Przewodniczące Rady Rodziców – Marzena Przybylska i Aneta Nadolna oraz przyjaciele z młodszych klas. Każdy z zaproszonych gości skierował do licealistów przemówienie, życząc udanej zabawy studniówkowej i sukcesów na majowym egzaminie.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do stołów, by oddać się wspólnej biesiadzie. Po zaspokojeniu rozkoszy podniebienia, maturzyści zaprosili wszystkich gości i grono pedagogiczne do wspólnego odtańczenia poloneza, co podkreśliło jedność i poczucie niezwykłej wspólnoty łączącej społeczność wareckiego liceum.

Uczestnicy balu bawili się doskonale przy muzyce prezentowanej przez didżeja. Ważną częścią imprezy były dedykacje muzyczne dla każdego z nauczycieli, podkreślające specyfikę nauczanego przez nich przedmiotu lub oryginalny typ osobowości. Wspaniała zabawa, szalony taniec i rytm muzyki porywał do wspólnej zabawy gości, grono pedagogiczne i maturzystów do białego rana.

Redakcja: Karolina Jeżewska, klasa III A

Foto. Waldemar Tereszkiewicz

Udostępnij:
← Siłownia plenerowa w Ostrołęce oraz remont OSP Michałów Dolny dofinansowane w ramach Programu MIAS Szkoła rodzenia w CeSiR Warka →

Dodaj komentarz