Strona głównaInstytucjeCeSiRPułaski Warka zwycięża PWiK Piaseczno i dalej walczy o awans

Pułaski Warka zwycięża PWiK Piaseczno i dalej walczy o awans

KS Pułaski Warka o awans do I ligi walczy z PWiK Piaseczno. Drużyny rywalizują do dwóch zwycięstw w trzech meczach.  Zwycięzca awansuje do półfinałów rundy PLAY-OFF. W pierwszym meczu /23.03/ wareccy koszykarze ulegli na wyjeździe drużynie PWiK Piaseczno 86 : 78. Wczoraj w meczu o „być albo nie być”  stanęli na wysokości zadania pokonując Piaseczno 92 :80!

W drugi meczu rundy PLAY OFF /27.03/ KS PUŁASKI WARKA w pełni wykorzystał atut własnego parkietu. Choć zaczął niewinnie – pierwsza kwarta 24:25 – w kolejnych odsłonach meczu zdeklasował przeciwnika. W szczególności drużyna z Warki zasłynęła tego dnia z wysokiej skuteczności rzutów za 3 punkty. W tej dziedzinie ekspertem był Paweł Piros, który aż sześciokrotnie trafił zza linii 6,75. Pod obiema tablicami rządził Konrad Kapturski /14 zbiórek/, a 13 asyst i 8 punktów zaliczył Dawid Mieczkowski. Zawodnicy Pułaskiego kontrolowali przebieg spotkania. Kilka ciekawych akcji zaprezentowali Maciej Piątek, Patryk Przyborowski i Tomasz Makowski, co mocno wpłynęło na wynik spotkania. Czołowi zawodnicy Pułaskiego zbudowali 27 przewagę nad zespołem gości.   W IV kwarcie Marek Brzeźnicki  dał szanse zawodnikom z ławki, którzy grają zazwyczaj mniej. Choć różnica między Pułaskim, a PWiK Piaseczno uległa zmniejszeniu, goście nie zdołali dogonić gospodarzy. PUŁASKI spokojnie wygrywa z PWiK PIASECZNO 92:80.

Stan rywalizacji I fazy Play OFF:  1 – 1 (PUŁASKI – PWiK ). Decydujący mecz o awans do półfinałów rundy PLAY OFF  obędzie się  3 kwietnia w Piasecznie .

2 mecz rundy PLAY OFF
    27.03.13 – Warka

KS PUŁASKI WARKA – PWiK PIASECZNO (92:80)
    (25:24, 24:10, 25:17, 18:29)

PUŁASKI: Piros 22 (6 x3), Przyborowski 19 (1 x3,  6 zbiórek), Kapturski 16 (2 x 3, 14 zbiórek), Piątek 16, Mieczkowski 8 (2×3, 13 asyst), Makowski 6, Paszyn 3, Adamczyk 2, Gazarkiewicz, Stefaniuk.