Wybrano „Najpiękniejszą Marzannę i Gaik” we Wrociszewie

Wybrano „Najpiękniejszą Marzannę i Gaik” we Wrociszewie

16 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbył się konkurs na najpiękniejsze „Marzanny”, symbolizujące odchodzącą zimę i najciekawsze „Gaiki”, symbolizujące nadchodzącą wiosnę.

Pomysły na tegoroczne „Marzanny” i „Gaiki” tworzyły się w głowach uczniów i nauczycieli już od dłuższego czasu, a materiały zbierane przez całe rodziny. Największym problemem okazało się zdobycie słomy, która jest wręcz na wagę złota.

Prace, zgromadzone na sali gimnastycznej, oceniła komisja w składzie: Małgorzata Gowin, Iwona Żelechowska i Ewa Petrykowska. Zadanie było o tyle trudne, że wszystkie prace przygotowane zostały na bardzo wysokim poziomie. Jury postanowiło nagrodzić następujące klasy:

  • w kategorii grup przedszkolnych zwyciężyła „Marzanna” młodszej grupy przedszkolnej,
  • w kategorii klas I-III – „Marzanna” klasy I,
  • w kategorii najstarszej – „Gaik” klasy VI.

Dla zwycięzców przygotowane były ogromne kosze zdrowych, świeżych owoców, a dla wszystkich uczestników drobny, słodki poczęstunek.

W trakcie konkursu każda klasa prezentowała tematyczne piosenki, które wprowadziły wszystkich uczestników w radosny, wiosenny nastrój. Marzanna klasy IIIa ruszy wraz z turystami w 32 rajdzie pieszym „Witaj Wiosno”, który odbędzie się 17 marca 2018r. Pozostałe Marzanny, zgodnie z tradycją, zostaną spalone w trakcie ogniska 21 marca, w dniu kalendarzowej wiosny. Gaiki dodadzą uroku korytarzom szkolnym i ozdobią inscenizację wielkanocną. Konkurs przygotowany został przez nauczyciela PSP we Wrociszewie – Mariolę Bienias.

PSP Wrociszew

Udostępnij:
← Rozstrzygnięcie Powiatowych Eliminacji do Konkursów Recytatorskich Wielkanocny Kiermasz na rynku →

Dodaj komentarz