Udane wiosenne pływanie UKS OLIMPIC Warka

Udane wiosenne pływanie UKS OLIMPIC Warka

Zawodnicy UKS OLIMPIC Warka długo i ciężko trenowali do wiosennych startów.  Zmagania na pływackich arenach rozpoczęli nasi najstarsi pływacy. W dniach 24 – 25 lutego 2018 r. sześcioosobowa reprezentacja wystartowała w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w Kozienicach. Były to wyjątkowo udane zawody, ponieważ nasi pływacy, oprócz wielu nowych rekordów życiowych, zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów: Bartosz Chojnacki – czterokrotnie, Aleksandra Baczyńska – trzykrotnie, Natalia Buczek –  czterokrotnie, Maja Gardzisz – trzykrotnie, Zuzanna Regulska – czterokrotnie. Mutlimedalistką została nasza najbardziej doświadczona zawodniczka – Aleksandra Cieplak, zdobywając 2 medale złote i 4 srebrne.

W dniu 1 marca 2018 r. w Ożarowie Mazowieckim roczniki 2005-2006 wystartowały w zawodach Grand Prix Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego. Nasza siedmioosobowa drużyna ustanowiła 18 nowych rekordów życiowych i zajęła I miejsce pod względem poczynionego postępu sportowego. Ponadto zawodnicy przywieźli dwa brązowe medale, obydwa zdobyte na dystansie 100 m stylem motylkowym przez Oliwię Mirowską i Piotra Oktabowicza. Najwyraźniej rosną nam następcy Oli Cieplak – oby tak dalej!

W dniach 10 – 11 marca 2018 r. w Lublinie odbyła się kolejna tura zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. Na basenie 50-metrowym Klub nasz reprezentowała Aleksandra Cieplak, która była sześciokrotnie w pierwszej dziesiątce i zdobyła jeden medal srebrny i jeden brązowy.

W dniu 13 marca 2018 r. zawodnicy z rocznika 2007 wystartowali w zawodach Grand Prix WMOZP 2007 – I runda. Tym razem nasz zespół składał się z czterech osób. Zawodnicy mogą zaliczyć te zmagania do udanych – ustanowili 9 nowych rekordów życiowych, a Szymon Ukleja zajął VIII miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym, poprawiając swój rekord aż o 16 sekund.

W najbliższych dniach tj. 21 i 22 marca 2018 r. w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików na obiektach Ośrodka Sportu na Bielanach wystartują nasi dwunasto- i trzynastolatkowie. Życzymy im powodzenia i sukcesów.

Udostępnij:
← Zostań wolontariuszem Dworku! Mały innowator z Wrociszewa →

Dodaj komentarz