Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

W nocy z 2/3 marca 2018 r. na ul. Spacerowej w Warce, nieustaleni do chwili obecnej sprawcy, po uprzednim wyrwaniu okiennicy i wybiciu szyby w oknie kuchennym domku letniskowego dokonali kradzieży pieca typu koza, oraz agregatu prądotwórczego Krafr&Dele, a następnie w nocy z 3/4 marca 2018 r., dokonali podpalenia dwóch domków letniskowych należących do mieszkańców Warki.

W nocy z 6/7 marca 2018 r. na ul. P. Wysockiego w Warce, nieustaleni do chwili obecnej sprawca dokonał podpalenia pojazdu m-ki Volkswagen Passat powodując straty na szkodę mieszkańca Warki.

W nocy z 15/16 marca 2018 r. w miejscowości Branków gm. Warka nieustaleni do chwili obecnej sprawcy z terenu ogrodzonej posesji dokonali kradzieży samochodu osobowego marki Audi A4, rok produkcji 2006 o wartości 30000 zł. na szkodę mieszkańca Brankowa. Do chwili obecnej nie ustalono sprawców tego przestępstwa jednak Policja z Warki bardzo dziękuje za wszelkie otrzymane w tej sprawie informacje, które z pewnością przyczynią się do odzyskania pojazdu jak to miało miejsce w przypadkach skradzionych pojazdów opisywanych w poprzednich kronikach.

Dwa słowa Komendanta

Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

Za nami pierwsze miesiące roku. Okres ten upłynął spokojnie, w styczniu i lutym aż do chwili obecnej zauważalny jest spadek zdarzeń kryminalnych w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Myślę że jest to zasługa zarówno dużej aktywności służby patrolowej i efektywnych działań Policji. Za nami duże wydarzenie jakim był koncert z okazji Dnia Kobiet. Wareccy Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu wydarzenia nie odnotowali żadnych ryzykownych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu uczestników imprezy. Przebiegła ona spokojnie i bez zakłóceń.

Bezpieczeństwo to także w znacznym stopniu zasługa samych mieszkańców gminy Warka. W mojej ocenie świadomość mieszkańców w zakresie właściwego zabezpieczania swojego mienia, zwracanie uwagi przez mieszkańców na sytuacje nietypowe, aktywność sąsiedzka i spostrzegawczość mieszkańców są na coraz lepszym poziomie, a to bezpośrednio przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to Nasze wspólne dobro, tylko właściwa współpraca pomiędzy społeczeństwem, władzami samorządowymi i Policją – może nam to dobro zagwarantować. Dziękuję za wszelkie przejawy aktywności społecznej, za wszelkie sygnały mieszkańców o diagnozowanych zagrożeniach w tym również wskazywanych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń, wszystkie te cenne sygnały i informacje są przez nas skrupulatnie sprawdzane. Dzięki Naszemu wspólnemu zaangażowaniu miasto i gmina Warka jest miejscem coraz bardziej bezpiecznym.  Najważniejsze, że od października 2017 roku do chwili obecnej nie odnotowaliśmy na terenie gminy Warka żadnego włamania do domu jednorodzinnego lub mieszkania.  Mieszkańcy nie tylko w sposób właściwy zabezpieczają swoje domy, ale również coraz częściej zwracają uwagę na sytuacje, pojazdy czy osoby podejrzane. Za wszelkie przejawy takiej aktywności i przekazywane nam informacje – jak zawsze bardzo dziękuję. Naszym celem jest bezpieczeństwo, a działając na jego rzecz wspólnie z mieszkańcami – nasze działania są z każdym miesiącem bardziej skuteczne. 

W zakresie profilaktyki kryminalnej chciałbym również zwrócić uwagę na zdarzenia polegające na kradzieżach telefonów, torebek damskich, portfeli i innych przedmiotów wartościowych – pozostawianych bez naszego nadzoru w miejscach ogólnodostępnych. Uważam, że można je skutecznie eliminować zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dlatego należy pamiętać, że jeżeli jesteśmy, np. w przymierzalni sklepu – nie pozostawiajmy tam naszych rzeczy bez nadzoru, nawet na chwilę, miejmy je cały czas obok siebie. Zdarza się także, że klienci sklepów samoobsługowych pozostawiają przedmioty wartościowe w wózkach czy koszykach z zakupami. Bardzo proszę o wystrzeganie się takich sytuacji.
W lokalach gastronomicznych nie pozostawiajmy telefonów komórkowych w kurtkach lub na stolikach. Pamiętajmy – stare przysłowie mówi, że to okazja czyni złodzieja – niestety często okazuje się prawdziwe.

Prosiłbym również o aktywne przekazywanie informacji do dzielnicowych Komisariatu Policji w Warce, przypomnę adresy mailowe poszczególnych dzielnicowych co może ułatwić anonimowe przekazywanie informacji:

asp. Andrzej Duda: dzielnicowy.warka1@ra.policja.gov.pl;

sierż. szt. Artur Opszalski:  dzielnicowy.warka2@ra.policja.gov.pl;

mł. asp. Aneta Ścisłowska:  dzielnicowy.warka3@ra.policja.gov.pl

 

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji  w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← Fitness w przedszkolu Przedpremierowa komedia familijna "Luis i obcy" w Warce! →

Dodaj komentarz