Wrociszewskie dzieci uczą się od najlepszych

Wrociszewskie dzieci uczą się od najlepszych

Okres przedświąteczny to czas, kiedy przygotowujemy ozdoby wielkanocne. Własnoręcznie wykonane dekoracje nadadzą najbliższemu otoczeniu świąteczny charakter. Wykonujemy stroiki, pisanki, kraszanki i palmy. Dbamy, aby nasze wnętrza zaskakiwały i intrygowały oryginalnością i niepowtarzalnością.

Wychowawczynie klas: IIIa i V, panie Mariola Bienias i Iwona Żelechowska, postanowiły sięgnąć do bardziej tradycyjnego materiału: siana. Zaprosiły na warsztaty z rękodzielnictwa przedstawicielkę Stowarzyszenia „Made in Bończa”, panią Aleksandrę Kwiatkowską. Gospodarzem spotkania była dyrektor szkoły, Małgorzata Gowin.

Zorganizowane warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, a wszystko za sprawą wykorzystywanego podczas zajęć materiału. Siano, bo to o nim mowa, stanowiło dla dzieci nie lada atrakcję. Zaciekawienie i zapał z jakim uczestnicy warsztatów pracowali zaskoczył wszystkich dorosłych. Atmosfera wzajemnej pomocy, serdeczne rady dotyczące sposobów dekoracji i wesoły gwar rozmów długo pobrzmiewały w szkolnych murach.

Nikogo też nie trzeba było prosić o zrobienie porządków, szczotki śmigały w rękach zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

Ostateczny efekt przerósł nawet najśmielsze oczekiwania, a iskierki w oczach uczniów mówiły same za siebie. Nauczyli się pięknej, twórczej pracy z materiałów prostych, tanich i dostępnych. W przyszłości na pewno wykorzystają te umiejętności. Już umówili się na warsztaty bożonarodzeniowe.

Pięknie podziękowali pani Aleksandrze Kwiatkowskiej i przekazali jej pamiątkowy dyplom. Na koniec wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Mariola Bienias PSP Wrociszew

Udostępnij:
← Takiego KINA w Warce jeszcze nie było! Pierwsze inwestycje w gminie Warka już rozpoczęte →

Dodaj komentarz