Dzień Kobiet w Klubie Złotego Wieku

Dzień Kobiet w Klubie Złotego Wieku

Międzynarodowe Święto Kobiet obchodzone zwyczajowo 8 marca uroczyście uczcili seniorzy z Klubu Złotego Wieku w Warce. Tego dnia odbył się pokaz taneczny wykonany przez szkołę tańca Emotion i wspólne biesiadowanie. Nie zabrakło też symbolicznych kwiatów i życzeń dla pań!

Święto Kobiet przypadające 8 marca to święto obchodzone w ponad 50 krajach! Choć w Polsce upowszechniło się w okresie PRL to na świecie było obchodzone już od starożytności, a oficjalnie od roku 1910. Za pierwowzór Dnia kobiet można przyjąć obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia przypadające na pierwszy tydzień marca święta macierzyństwa, płodności i pierwiastka żeńskiego w naturze. Wtedy też kobiety były traktowane w sposób wyjątkowy, dawano im prezenty i spełniano ich życzenia.

Danuta Szaflarska powiedziała „ Najtrudniejsze dla kobiety jest, jak kończy 30 lat. Bo wtedy wie, że opuszcza młodość. Tak stało się ze mną. Potem to już tylko zabawa! Pięćdziesiąt, siedemdziesiąt, dziewięćdziesiąt…”

Nasi seniorzy również wychodzą z tego założenia i dzień kobiet uczcili radośnie. Dzień Kobiet w Klubie Złotego Wieku rozpoczął przewodniczący klubu – Zbigniew Sabała, który na wstępie złożył życzenia wszystkim paniom i zaprosił na występ par tanecznych przygotowany przez Szkołę Tańca Emotion. W przepięknych strojach zaprezentowały się tańczące pary: Jan Baczyński z partnerką Karoliną Wrzesińską, Jakub Rogoziński z partnerką Jowitą Kłos, Damian Jakubowski z partnerką Klaudią Rosłonkiewicz. Jako pierwsze obejrzeliśmy tańce standardowe; walca angielskiego, walca wiedeńskiego
i quickstepa.

Następnie Angelika Jakubowska zaśpiewała piosenki „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej i „Ech Mała” – z repertuaru Maryli Rodowicz. W tym czasie pary taneczne przechodziły „lifting” – zmieniając stroje i fryzury do prezentacji tańców latynoamerykańskich. Pary zatańczyły cha-chę, sambę i jive. Podopieczni wicemistrzów Polski Państwa Stefańskich niczym zawodowi tancerze zaprezentowali klasę i profesjonalizm. Swoim występem zachwycili publiczność i skradli im serca.

Po tanecznej prezentacji występujący chłopcy złożyli życzenia wszystkim paniom i wręczyli im piękne tulipany.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do stołów. Dzieci, rodzice, którzy pomagali przy przygotowaniach par, częstowali się przygotowanymi przez seniorki słodkościami. W ten sposób seniorzy wraz z rodzinami wspólnie świętowali Dzień Kobiet.

Za pomoc w przygotowaniu tanecznego spektaklu dziękujemy Szkole Tańca Emotnion prowadzonej przez Joannę Korab – Stefańską i Jacka Stefańskiego oraz rodzicom tańczących dzieci.

KZW Warka

Udostępnij:
← Wrociszew w walce o czyste środowisko - zbiórka surowców wtórnych Sukcesy michałowskich uczniów →

Dodaj komentarz