Niezwykłe Oratorium w kościele Matki Bożej Szkaplerznej!

Niezwykłe Oratorium w kościele Matki Bożej Szkaplerznej!

Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów”, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”  mają zaszczyt zaprosić na Oratorium Sacrum Mesjasz, Jerzego Fryderyka Haendela.

To podniosłe wydarzenie będzie miało miejsce w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 19:00. Jest to kontynuacja wydarzenia, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Teksty Starego i Nowego Testamentu wybrane przez Charles Jennens zaprezentują dla zebranej publiczności: Anna Błaszczyk – sopran, Agnieszka Lipska – mezzosopran, Danuta Kojro – organy, Władysław Baksza – recytacja oraz Chór Towarzystwa Śpiewaczego Kulturalny Komorów. Nad wszystkim czuwał będzie dyrygent Witold Błaszczyk.

Ta część Oratorium, za pomocą wybranych tekstów biblijnych opowiadać będzie o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Mesjasza. Będzie to montaż słowno-muzyczny, w którym partie chóralne wykonywane są w oryginalnym języku staroangielskim. Słuchacze podobnie jak za pierwszym razem, w grudniu, będą mogli zapoznać się z treścią utworów dzięki lektorowi, który będzie recytował w języku polskim wersety biblijne, z których składa się treść utworu. Nadto partia słowna oratorium „Mesjasz” będzie zamieszczona w programie koncertu.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym i niecodziennym wydarzeniu!

 

Udostępnij:
← Zostań mistrzem 5 Wareckiego Turnieju Szachowego VI Warckie Sprzątanie Brzegów Pilicy →

Dodaj komentarz