Kompleksowy remont ośrodka zdrowia w Warce na ostatniej prostej

Kompleksowy remont ośrodka zdrowia w Warce na ostatniej prostej

Odważne decyzje Burmistrza Warki Dariusza Gizki podjęte w 2013 r. dotyczące reorganizacji wareckiego ZOZ-u cały czas przynoszą pozytywne efekty.

W 2014 r. został zrealizowany I etap modernizacji budynku ośrodka zdrowia. W ramach zadania wykonano: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian fundamentowych i cokołu, wykonano z kamienia nowe schody i podjazdy przy wszystkich wejściach do budynku oraz wjazd do garażu wraz z wymianą drzwi garażowych, wykonano nowe barierki oraz daszki nad wejściami do budynku oraz docieplono ściany nadziemia  wraz z otynkowaniem. Ponadto wykonano gruntowny remont II piętra (administracji) SPZOZ Warka oraz termomodernizację dachu i instalację odgromową.

Na początku grudnia 2016 r. rozpoczął się remont, przebudowa gabinetów i wewnętrznych przestrzeni budynku SPZOZ w Warce. Termin zakończenia wszystkich prac remontowych planowany jest na III kw. br. Szacowany koszt inwestycji: 1.965.908,96 zł.

Zakres prac remontowych wszystkich pomieszczeń SPZOZ w Warce obejmuje: wymianę instalacji sanitarnych i elektrycznych wraz z kompleksowymi pracami budowlano-remontowymi.

Dotychczas zostały wyremontowane następujące pomieszczenia: po tzw. „pogotowiu” (uzyskano 3 dodatkowe gabinety), gabinety w Poradni Dziecięcej oraz piwnice w nowej części budynku, w tym szatnie dla personelu z zapleczem sanitarnym.

Po remoncie stare i zniszczone przez czas wnętrze budynku pozostanie tylko wspomnieniem, a nowa jakość i dostępność ośrodka będzie służyć mieszkańcom. Wykonane  prace remontowe mają na celu podniesienie standardu opieki medycznej i wyrównanie szans dostępu do niej w nowoczesnej formie wszystkim pacjentom. Nowe wnętrza sprawią, że przychodnia będzie nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Warka.

Urząd Gminy

Udostępnij:
← Wspieraj rozwój swojego maluszka Oddaj krew dla Wiktorii Janus! →

Dodaj komentarz