Strona głównaSportCiężarySportowe sukcesy uczniów wareckiej „Jedynki”

Sportowe sukcesy uczniów wareckiej „Jedynki”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 biorą aktywny udział w życiu szkoły. Jednak poza szkolnymi obowiązkami rozwijają swoje uzdolnienia i zainteresowania. Potrafią także realizować swoje pasje i spełniać marzenia w dziedzinie sportu.

Grupa uczniów klas gimnazjalnych pod opieką Mirosława Malca dostarcza szkole splendoru, zdobywając nagrody i puchary. Jednym z nich jest Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, zdobyty w Puławach w 7 kwietnia 2018 r. W rywalizacji z najlepszymi sztangistami z Polski wzięli udział gimnazjaliści: Kacper Śpiewak (kl. 3a) i Kamil Przybylski (kl. 3e). Podopieczni trenera Malca w tej kategorii zajęli znaczące miejsca, a mianowicie: Kacper uplasował się na 8 pozycji, zaś Kamil zajął 12 miejsce w skali ogólnopolskiej. W październiku bieżącego roku odbędzie się kolejna odsłona Mistrzostw Polski w wyciskaniu klasycznej sztangi, w których nasi mistrzowie wezmą udział. Już dziś im kibicujemy i trzymamy kciuki!

Kolejne sukcesy dotyczą Halowych Mistrzostw, które miały miejsce w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali dwaj zawodnicy, również z klas gimnazjalnych: Adam Nowakowski (kl. 2a). i Kacper Śpiewak (kl. 3a). Start okazał się bardzo udany, gdyż Kacper zajął 2 miejsce, a Adam 4, również w skali ogólnopolskiej. Bardzo się cieszymy z takich osiągnięć. Obecnie nasi zawodnicy przygotowują się do pchnięcia kulą na otwartym stadionie w mistrzostwach międzypowiatowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!