Historia bez tajemnic

Historia bez tajemnic

19 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji konkursu organizowanego przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Wydarzenie objął honorowym patronatem Instytut Pamięci Narodowej.

Konkurs cieszył się niebywałym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do rywalizacji w II etapie przystąpiło 107 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego i przysuskiego. Gminę Warka reprezentowali uczniowie szkół: CKZiU w Nowej Wsi, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce.

Finaliści zmierzyli się z trudnym testem sprawdzającym ich wiedzę na temat Żołnierzy Niezłomnych i niepodległościowego podziemia po II wojnie światowej. Z zadaniem najlepiej poradził sobie Maciej Szajner reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego,  który był najlepszy również w poprzedniej edycji konkursu. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Krzyżanowska uczenica Technikum Ekonomicznego z Centum  Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Tych dwoje uczniów pojedzie na wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez dr Zbigniewa Kuźmiuka Posła do Parlamentu Europejskiego.

Wyróżnienia uzyskali: Patryk Glinka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce oraz Weronika Rączka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce.

Serdeczne gratulacje!

Redakcja

Udostępnij:
← Bończa w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza Olipmijska wiedza o hotelarstwie w wareckim ZSP →

Dodaj komentarz