Liderzy zmian – nowe działania z Seniorami

Liderzy zmian – nowe działania z Seniorami

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przygotowało nowe działania dla seniorów na rok 2018. Spotkanie informacyjne dla liderów grup senioralnych z powiatu grójeckiego tzw. Sieci Aktywnych Seniorów odbyło się 3 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Seniora Relaks w Belsku Dużym. W spotkaniu wzięli również udział seniorzy z Gminy Warka.

Spotkanie zgromadziło 38 liderów i wiceliderów z 17 grup senioralnych z całego powiatu grójeckiego, w tym 9 grup z gminy Warka: Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi, Grupa Senioralna Złota Reneta z Ostrołęki, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, Klub Złotego Wieku Warka, Grupa SPA Bończa, Grupa „Młodzi Duchem” z Michalczewa oraz z 3 nowopowstałych grup senioralnych: Warecki Klub Seniora „Radość z Życia”, Grupa Senioralna ze Starej Warki, Grupa Senioralna z Konar, dla której spotkanie było okazją do włączenia ich w szeregi Sieci Aktywnych.

Podczas spotkania liderzy dowiedzieli się z jakich działań i w jaki sposób mogą skorzystać by wzmocnić swoje grupy, aby były one jeszcze lepszym miejscem do spędzania czasu wolnego i rozwoju aktywności społecznej dla osób starszych. W ramach projektu „Liderzy zmian – Aktywna Sieć Seniorów z Powiatu Grójeckiego” do końca 2018 roku odbędą się takie działania jak: 3 zjazdy edukacyjne dla liderów grup senioralnych, Seniorada czyli Dzień Seniora (24 czerwca), Inicjatywy Senioralne, Biuletyn Aktywnego Seniora – czyli dwumiesięcznik wydawany przez osoby starsze w sprawach dla nich ważnych, tworzenie Ciał Konsultacyjno-Doradczych przy samorządach gminnych oraz uroczyste podsumowanie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. projektu „Liderzy zmian – Aktywna Sieć Seniorów z Powiatu Grójeckiego” dofinansowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← Warka nakręcona na bezpieczeństwo! Ogrodnicy „rozkwitają” wiedzą w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz