Vivat Konstytucja!

Vivat Konstytucja!

3 maja 1791 roku to dzień pamiętny dla Polski i jej mieszkańców. Wtedy to uchwalono w Polsce drugą na świecie, a pierwszą w Europie Konstytucję. Choć od tego wydarzenia minęło już 227 lat to nadal staramy się o nim pamiętać. Konstytucja była symbolem wolności dla Polski i jej mieszkańców, dlatego już od 1919 roku dzień jej uchwalenia stał się świętem narodowym. Niestety, hitlerowscy okupanci aby zatracić wszelki patriotyzm w sercach Polaków zakazali celebrowania tego dnia. Dopiero po 1989 roku znowu mogliśmy świętować dzień 3 maja.

Z tej okazji w kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Warce odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Podczas kazania ks. Stanisław Dobkowski przypomniał o tym jak ważny jest patriotyzm oraz świętowanie takich dni jak 3 maja.

Poczty Sztandarowe uczestniczące w uroczystości:

Urząd Miasta i Gminy Warka

Ochotnicza Straż Pożarna w Warce

Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach

Szkoła Podstawowa  nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

Publiczna Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce

 

Organizatorzy uroczystości: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Parafia pw. Świętego Mikołaja Biskupa oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” serdecznie dziękują wszystkim obecnym na uroczystości w dniu 3 maja.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← "Ja jestem"... czyli jak uczniowie z Michałowa uczcili pamięć Świętego Jana Pawła II Ostrołęka tryumfuje w IV Międzyszkolnej Lidze Szachowej! →

Dodaj komentarz