Góra śmieci Ziemię szpeci! Czyli Dzień Ziemi w szkole w Michałowie

Góra śmieci Ziemię szpeci! Czyli Dzień Ziemi w szkole w Michałowie

Zarówno dziecko jak i dorosły powinien zdawać sobie sprawę z tego jak ważne jest dbanie o czyste środowisko przyrodnicze. Międzynarodowy Dzień Ziemi jest okazją do tego, by zadać sobie pytanie – co możemy zrobić dla naszej planety?

23 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie Dzień Ziemi zaczął się od posadzenia kwiatów przy szkole. Uczniowie wszystkich klas wzięli w tym czynny udział. Następnie odbył się apel. Dzieci z oddziałów przedszkolnych A i B wierszem i piosenką zachęcali do dbania o środowisko, a uczniowie klasy III  przedstawili podstawowe zasady ekologii. Ostatnim etapem obchodów Dnia Ziemi była pikieta. Uczniowie szkoły wyposażeni w kolorowe plakaty i ulotki wyruszyli na michałowskie drogi głosząc postulaty dotyczące ochrony środowiska. Wydarzenie budziło zainteresowanie wśród mieszkańców, którzy przysłuchiwali się hasłom i wczytywali się w otrzymane ulotki.

Dzień Ziemi to wyjątkowa okazja do budzenia w społeczeństwie świadomości ekologicznej. Uczniowie szkoły w Michałowie tym razem postanowili włączyć w działanie na rzecz środowiska lokalną społeczność. Jaki będzie efekt? Wszyscy mamy nadzieję, że miejsce w którym żyjemy będzie najlepszym przykładem na to, że dbanie o planetę Ziemię to sprawa ważna dla każdego z nas.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Rekonstruktorzy z GRH WARKA w niesamowitym muzeum Wareccy piłkarze na finale Pucharu Polski →

Dodaj komentarz