Majowa zabawa przedszkolaków z „Bajkowego Statku”

Majowa zabawa przedszkolaków z „Bajkowego Statku”

„Wszyscy Polacy to jedna rodzina, z sercem biało-czerwonym zabawa się zaczyna” – pod tym hasłem 12 maja w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Warce odbył się festyn majowy. Społeczność Przedszkola wspólnie z mieszkańcami Miasta i Gminy Warka świętowała 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Część artystyczna festynu rozpoczęła się od powitania licznie przybyłych gości, w tym Przewodniczącej Rady Miejskiej w Warce Pani Aldony Rzeźnik, która podziękowała mieszkańcom za aktywny udział w działaniach integrujących społeczność lokalną. Bogaty występ artystyczny dzieci z przedszkola jak również uczniów ze szkół podstawowych      z miasta i gminy Warka przyczynił się do budowania tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenia, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Po części oficjalnej najmłodsi uczestnicy festynu oblegali dmuchańce, brali udział w różnorodnych konkursach, animacjach dla dzieci oraz w pokazach baniek mydlanych. Nie zabrakło także malowania buziek. Ogromną popularnością cieszyły się stoiska z lodami tajskimi i włoskimi, pysznymi ciastami, swojskim jadłem, napojami jak również watą cukrową i popcornem.

Za udaną imprezę organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłożyli chociaż małą cegiełkę do organizacji tego święta.

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

Udostępnij:
← Nasi opowiadali o działaniach lokalnych „Wrócimy lepsi z Warki, będziemy nowym ludem”. Koronacja cudownego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej →

Dodaj komentarz