Weekend na Szlaku Jabłkowym

Weekend na Szlaku Jabłkowym

Zapraszamy mieszkańców Warki i okolic do poznania jabłkowego dziedzictwa naszego regionu. „Weekend na Szlaku Jabłkowym” – 15-17 czerwca to doskonała okazja na przeżycie fascynującej przygody bez konieczności pokonywania tysięcy kilometrów. Na wareckim rynku m.in. Targ Śniadaniowy z pokazem gotowania przez blogerów kulinarnych, jabłkowe smakołyki w super cenie, ognisko i tańce.  W ofercie zwiedzania na Szlaku atrakcje zarówno dla małych i dużych uczestników m.in. zabawy z jabłkiem w roli głównej, warsztaty pszczelarskie, laboratorium jabłkowe – to wszystko w tle bogactwa przyrodniczego i historycznego Warki.

Warka – piwem płynie ale jabłkiem stoi. To tu w centrum Największego Sadu Europy powstał niezwykły Szlak Jabłkowy. Miejsca na szlaku oferują  szeroki wachlarz rozmaitych atrakcji, od warsztatów kulinarnych przez edukacyjne zabawy dla dzieci w sadzie aż po udział w profesjonalnym pokazie procesów technologicznych (miejsca na Wareckim Szlaku Jabłkowym można zobaczyć na www.jablkowa.warka.pl). Wyjątkową rolę na Szlaku Jabłkowym odgrywają lokalne kulinaria w postaci autorskich dań „Jabłko na Widelcu”.

Do poznania smaków Jabłkowej Warki zapraszamy w dniach 15-17 czerwca. Kilkanaście punktów Szlaku Jabłkowego, przygotowało na te dni specjalne atrakcje. Na odwiedzających czekają warsztaty plastyczne i kulinarne, laboratorium jabłkowe, ręczna sortownica jabłek, edukacyjne wycieczki do sadów, gospodarstw i pasieki, a także zwiedzanie browarów połączone z degustacją piwa cydrowego. Impreza zaczyna się w piątek wieczorem – wszystkich zapraszamy na potańcówkę na wareckim rynku w towarzystwie pieczonego jabłka.

Targ Śniadaniowy przedpołudniem w sobotę w centrum miasta będzie okazją do spróbowania tradycyjnych produktów w nowej odsłonie. Jabłka grójeckie, miody z okolicznych pasiek, rzemieślnicze piwo – te wszystkie składniki znajdą się w menu specjalnie przygotowanym na tę okazję. Na Rynku będą na żywo gotowały dwie blogerki Anna Kosterna – Kaczmarek, autorka bloga CzosnekwPomidorach.pl razem z Magdą Gendźwiłł, autorką bloga CrustandDust.pl. Postarają się połączyć te trzy znane smaki i stworzyć dwa letnie śniadania. Wszyscy zgromadzeni będą mogli spróbować francuskich tostów w towarzystwie jabłek prażonych w piwie oraz porannej owsianki na ciemnym piwie z korzenną nutą. Po zwiedzaniu rynek znów zaprosi na wieczorne tańce – tym razem przy muzyce na żywo, gdzie rolę główna odegrają m.in. walce i tanga.

Podczas Weekendu na Szlaku nie zabraknie atrakcji związanych z pięknem i dziedzictwem wareckiej okolicy. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą spłynąć kajakiem lub spędzić leniwie dzień na Kempingu lub Przystani na Winiarach. Na osoby o nieco spokojniejszym temperamencie czeka multimedialna wystawy „Warka – miasto dotknięte historią” w Muzeum im. K. Pułaskiego a także spacer po urokliwym zabytkowym parku nad Pilicą. Nie ma dobrego odpoczynku bez smacznego jedzenia, a pyszne dania z karty „Jabłko na Widelcu” w tych dniach będą w specjalnej cenie. Na prawdziwych znawców i miłośników  kulinarnych rozkoszy czekają  m.in. pierś nadziewaną wareckimi jabłkami,  naleśniki z musem jabłkowym, polędwiczki wieprzowe z cydrem jabłkowym, warecka szarlotka, racuszki, koktajle na bazie soku jabłkowego, czy seria przetworów Jabłko w Pięciu Smakach.

Zwiedzać Szlak będzie można aż do niedzielnego popołudnia. Zapraszamy mieszkańców i goście odwiedzających Warkę.

Zobacz pełny program Weekendu na Szlaku Jabłkowym w Warce

Więcej na: www.jablkowa.warka.pl

Facebook: Warecki Szlak Jabłkowy

Udostępnij:
← Młodziczki ze Śląska zwyciężyły w Warce! Turniej Młodziczek w Piłce Nożnej w Warce! →

Dodaj komentarz