Udany Bohaterski Dzień Dziecka na Wareckim Rynku

Udany Bohaterski Dzień Dziecka na Wareckim Rynku

Tegoroczny Dzień Dziecka pozostaje już tylko w naszych wspomnieniach, których zapewne będzie bez liku, bowiem to co wydarzyło się na wareckim rynku 3 czerwca przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Po krótkim powitaniu i przedstawieniu dostępnych atrakcji dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce Andrzej Zaręba, zaprosił na scenę pierwszego uczestnika 3. Gminnego Przeglądu Twórczości Szkolnej – Kubusiowe Przedszkole. Następnie, po oficjalnym rozpoczęciu „Bohaterskiego Dnia Dziecka” klucz do miasta z rąk Burmistrza Warki Dariusza Gizki, któremu na scenie towarzyszyli Radny Rady Miejskiej Marek Niedziałek, Komendant Komisariatu Policji w Warce Paweł Lewandowski oraz dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marian Górski, odebrali najmłodsi i od razu zabrali się za to co lubią najbardziej, czyli za… świetną zabawę.

Jedną z głównych atrakcji, był zdobywany przez dzieci „Szlak Wolności”. Zadaniem maluchów było odebranie z „bazy” książeczki wojskowej, zrobienie sobie do niej zdjęcia w foto-budce i zgodnie z nią odnalezienie na terenie rynku 5 obozów, które reprezentowały postacie historyczne związane z Warką: Księcia Trojdena I, Stefana Czarnieckiego, Kazimierza Pułaskiego, Piotra Wysockiego oraz Władysława Kononowicza. W każdym z obozów na dzieci czekały przeróżne zadania do wykonania, m.in. przygotowanie broni (drewnianej), nauczenie się musztry, kaligrafia gęsim piórem i atramentem czy odnajdowanie różnic na obrazkach, za które uczestnicy otrzymywali pieczęcie do książeczki. Każdy żołnierz na polu walki powinien wykazać się również podstawowymi umiejętnościami udzielania pomocy rannym dlatego wstępując w poczet bohaterskiej armii każdy był zobowiązany do przejścia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonego przez warecką OSP i Policję. Każdy z niespełna 200 śmiałków, którym udało się zdobyć „Szlak Wolności” w całości, mógł zdobyć awans na generała, oraz kolekcję pamiątkowych monet z wizerunkami poszczególnych postaci historycznych.

Nie były to jednak jedyne stosika, które zapraszały najmłodszych do zabawy. Wspólnie z dziećmi świętowali również: Szkolne Koło Wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce, Animator ABC Dziecka, Szlak Jabłkowy oraz Soki Gabler. Każdy z powyższych przygotował inne atrakcje dla zwiedzających, które cieszyły się ogromną popularnością.

W tym samym czasie dzieci królowały również na scenie, gdzie odbywały się pokazy ich umiejętności i talentów. Kolejno prezentowali się:  Sekcje Taneczne „Emotion” oraz „Dancing Kids” działające przy Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, następnie kontynuując 3. Gminny Przegląd Twórczości Szkolnej swoje najlepsze prezentacje artystyczne przygotowały szkoły podstawowe i przedszkola: Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”, PSP nr 2 w Warce, PSP w Konarach,  SP nr 1 w Warce, PSP w Michałowie, ZS-P Nowej Wsi, PSP we Wrociszewie oraz PSP w Ostrołęce. Na zakończenie występów na scenie zaprezentowały się grupy taneczne Klubu Sportowego Odnova oraz grupa taneczna Kariny Grzelewskiej „Hopakira”.

Wśród przygotowanych dla dzieci konkursów z nagrodami były m.in. Turniej we Wchodzeniu na Skrzynki o Puchar OSP Warka, w którym udział wzięło 30 osób a trzy najlepsze osiągnięte wyniki to 22 skrzynki, 19 i 15 skrzynek. W Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o. w którym nagrodą główną był nowoczesny smartfon wzięły udział 3 zespoły rodzinne.

W przerwie pomiędzy występami scenicznymi przeprowadzone zostało losowanie do Turnieju Mini Mistrzostw Świata w piłce nożnej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Warka Dariusza Gizki oraz Burmistrza Miasta i Gminy Grójec Jacka Stolarskiego.

Mimo lekkigo deszczu, tego dnia, przez warecki rynek przewinęły się setki dzieci wraz ze swoimi rodzicami, którzy z uśmiechem na ustach odwiedzali stoiska usytułowane na rynku, korzystali z możliwości zrobienia sobie wspólnych zdjęć dzięki Fotobudce Bum Cyk Cyk, jak również do ostatnich chwil wykorzystywali możliwość zabawy na 4 dużych dmuchańcach od partnera „Dnia Dziecka” czyli ABC Dziecka – Jarosław Cendrowicz.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, nade wszystko dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom dzięki którym Bohaterski Dzień Dziecka mógł się odbyć, są to Samorząd Miasta i Gminy Warka wraz ze swoimi jednostkami (Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej), Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o., Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Komisariat Policji w Warce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Warce, ABC Dziecka, Animator ABC Dziecka, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, Grupa Producentów Owoców „Twój Owoc” z Wichradza, Fotobudka Bum Cyk Cyk, Grupa Rekonstrukcji Historycznej WARKA, Warecki Szlak Jabłkowy, Piekarnia Kazana, Lodziarnia Delicja.

FOTORELACJĘ Z IMPREZY PRZYGOTOWANĄ PRZEZ RAFAŁA DONICĘ ZOBACZ TUTAJ

Udostępnij:
← Spontaniczny wypad do Warki - kolejni turyści piszą o Warce! Muzyczne zakończenie roku artystycznego! →

Dodaj komentarz