4 Kwalifikacje Mazovia Equi Cup już 16-17 czerwca!

4 Kwalifikacje Mazovia Equi Cup już 16-17 czerwca!

Zawodnicy, uczestniczący w tegorocznej edycji Mazovia Equi Cup, już 16 czerwca ponownie zjadą do Ośrodka Jeździeckiego Farma Sielanka. W sobotę i niedzielę będą rywalizować o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej, która ostatecznie zdecyduje, którzy zawodnicy będą mogli wziąć udział we wrześniowym Finale MEC. Emocji sportowych oraz widowiskowych przejazdów z pewnością nie zabraknie, tym bardziej, że zawody będą mocno obsadzone – na 2 tygodnie przed 4. Kwalifikacjami zapisanych do udziału jest już 158 koni!

 

Mazovia Equi Cup to jeden z najszybciej rozwijających się cyklów zawodów jeździeckich w Polsce. W tym roku MEC podzielony został na 9 kwalifikacji oraz Finał, będący zwieńczeniem całorocznych zmagań koni i zawodników. W ramach wakacyjnych kwalifikacji odbędą się również Zawody Ogólnopolskie Mazovia Premium (26-29.07) oraz Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza (31.08-02.09), które
z pewnością będą cieszyły się zainteresowaniem sympatyków sportów konnych
w całym kraju.

W dotychczas rozegranych: Prologu oraz 2. i 3. Kwalifikacji zanotowano ponad 1,5 tys. przejazdów, co stanowi rekord w dotychczasowej, 2-letniej historii Mazovia Equi Cup oraz potwierdza pozytywny odbiór całej społeczności jeździeckiej zarówno formuły zmagań, jak i poziomu zawodów oraz świetnej infrastruktury obiektów ośrodka jeździeckiego.

Warto podkreślić, że przy okazji zbliżających się 4. Kwalifikacji, organizatorzy tradycyjnie zadbają również o tych widzów, którzy dotąd ze sportami konnymi nie mieli zbyt wiele do czynienia. Sponsorzy i partnerzy MEC dla widzów przygotowali specjalne atrakcje w formule rodzinnych pikników – dla dzieci udostępniono sielankowe zoo lub możliwość skorzystania z przejażdżki na kucykach (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Dorośli mogą wziąć udział w jazdach testowych najnowszymi samochodami marki Audi, czy skosztować specjałów oferty cateringowej. „Bardzo zależy nam na tym, aby przy okazji zawodów MEC, Sielankę odwiedzali również ci, którzy nie mieli dotąd styczności z hippiką. Wystarczy bowiem raz obejrzeć zawody, by zrozumieć magię tego sportu, poczuć emocje, dostrzec elegancję i majestatyczność współpracy pomiędzy jeźdźcem i koniem. W ten sposób staramy się wypełniać misję popularyzacji dyscyplin konnych i kultywować przepiękne tradycje polskiego jeździectwa.” – mówi Joanna Ziemkiewicz ze Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Sportów Konnych Equisport, organizatora Mazovia Equi Cup.

Wstęp na zawody MEC jest bezpłatny.

 

Udostępnij:
← Zawody pływackie jakich w Warce jeszcze nie było... Spontaniczny wypad do Warki - kolejni turyści piszą o Warce! →

Dodaj komentarz