50 lat (i więcej) razem minęło jak jeden dzień…

50 lat (i więcej) razem minęło jak jeden dzień…

We wtorek 22 i 29 maja 2018 r. trzynaście par małżeńskich z terenu Gminy Warka obchodziło  jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego,
a jedna para – 60 lat w związku małżeńskim.

Burmistrz Warki Dariusz Gizka przywitał i serdecznie podziękował jubilatom za przybycie. W swoim wystąpieniu wyraził szacunek i podziw dla wytrwałości wszystkich par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu doczekały tak pięknego jubileuszu. Podkreślił, że są wspaniałym wzorem i przykładem dla swoich dzieci, wnuków i prawnuków, ale także dla wszystkich mieszkańców.

Na wniosek Burmistrza pary otrzymały medale – specjalne odznaczenie przyznawane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wszystko co przez tak długi czas jubilaci tworzyli i budowali czyli małżeństwo i rodzina. To medal za tolerancję, kompromis, wzajemny szacunek i pogodę ducha.

Uroczystego aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Warki Dariusz Gizka w asyście Zastępcy Burmistrza Teresy Knyzio oraz pracowników Urzędu Stanu Cywilnego.

Swój Jubileusz  obchodziły następujące pary: Anna i Jan Bogumił, Jadwiga i Stanisław Cytryńscy, Elżbieta i Jan Czechowscy, Alicja i Czesław Galemba, Lidia i Edward Golczewscy, Danuta i Marian Górzyńscy, Helena i Krzysztof Kata, Zofia i Jerzy Kocyk, Barbara i Kazimierz Kozłowscy, Irena i Henryk Pacholczak, Danuta i Grzegorz Regulscy, Halina i Kazimierz Skibińscy.

Za pomyślność i następne 50 lat wzniesiono toast lampką szampana. Uczestnicy odśpiewali również Jubilatom chóralne sto lat oraz zostali zaproszeni przez burmistrza na wspólny poczęstunek. Dostojnym jubilatom raz jeszcze gratulujemy i życzymy doczekania w zdrowiu diamentowych i brylantowych godów.

Urząd Gminy

Zdjęcie 1 – Urząd Miejski, zdjęcie 2 – Rafał Donica

Udostępnij:
← Konary mają tę moc Kolejny sukces Agaty Kacprzak która zajęła 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w kickboxing Light Contact →

Dodaj komentarz