Razem jest weselej… Dzień Integracji w PSP2

Razem jest weselej… Dzień Integracji w PSP2

30 maja 2018 r. w PSP nr 2 w Warce odbył się coroczny Dzień Integracji. Wydarzenie poprzedziło wykonanie przez każdą z klas plakatu o tematyce dotyczącej dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Plakaty te stworzyły wystawę, a zarazem dekorację w sali gimnastycznej, gdzie odbył się turniej klas: V, VI, VII z wiedzy ogólnej. Wygrane klasy zostały nagrodzone dyplomami. Uczniów z klas V-VII zaszczycił swoją obecnością pan Piotr Plesiewicz – sportowiec niepełnosprawny odnoszący wielokrotne sukcesy. Opowiedział uczniom o przekraczaniu barier przez osobę niepełnosprawną.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy integracyjnej odbyło się o godz. 10:30. na placu  szkoły – na początku została odśpiewana, jak co roku Piosenka Integracyjna. Następnie nauczyciele, w tak uroczystym dniu, rozdali nagrody dla finalistów przeprowadzonych konkursów. Najmłodsi uczniowie szkoły z wychowawczynią  A. Przybylską wystąpili w krótkim przedstawieniu. Następnie uczniowie kl. Vb zaprosili do wspólnego tańca. Pani A. Przybylska i pan D. Rączka zaprezentowali na scenie dynamiczny taniec.

W międzyczasie dzieci mogły delektować się słodkimi smakołykami. Uczniowie kl. Va prowadzili sprzedaż ,,pyszności” i malowali twarze dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele szkoły. Dmuchana zjeżdżalnia była dużą atrakcją dla dzieci, tych dużych i małych. W sali gimnastycznej zostały zorganizowane stanowiska pod hasłem: ,,Jak to być osobą niepełnosprawną”. Uczniowie mogli odczuć na sobie trudności w funkcjonowaniu osoby o specjalnych potrzebach. Cała impreza była wspomagana przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Na koniec imprezy uczniowie w grupach wzięli udział w ćwiczeniach fitness z trenerką, instruktorką – Magdaleną Woszczak-Paprocką.

Mimo upalnej pogody wszyscy świetnie się bawili. Przy wesołej muzyce czas minął szybko. Podczas imprezy liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i miła atmosfera.

Hanna Milczarek – PSP nr 2 Warka

Udostępnij:
← Nauczyciele Dzieciom, czyli „Królewna Śnieżka” w nowym wydaniu Dzień Dziecka w „Bajkowym Statku” →

Dodaj komentarz