Tęczowy Piknik Rodzinny – Dobra Kondycja na Bank

Tęczowy Piknik Rodzinny – Dobra Kondycja na Bank

W niedzielę 10 czerwca na Stadionie Miejskim w Warce odbył się II Integracyjno-Charytatywny Piknik pod hasłem „Tęczowy Piknik Rodzinny – Dobra Kondycja na Bank”.

Piknik zorganizowało Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” oraz działające przy organizacji Warsztaty Terapii Zajęciowej przy współudziale Banku Spółdzielczego w Warce. Patronat Honorowy nad Piknikiem objął Burmistrz Miasta Warka Dariusz Gizka.

Podobnie jak w zeszłym roku celem Pikniku była zbiórka środków finansowych przeznaczonych na utworzenie Spółdzielni Socjalnej – przyszłego miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością.

Piknik rozpoczęły zawody sportowe zorganizowane przez Bank Spółdzielczy, w których udział wzięli również nasi podopieczni uczestnicy Warsztatu. Za bieg w sztafecie integracyjnej otrzymali jakże zasłużone medale i puchar. W części rozrywkowej przygotowanej przez Stowarzyszenie było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci m.in. koncerty: Miejskiej Orkiestry Moderato, Tomasza Wachnowskiego z Bogdanem Sabałą, zespołu Yankes oraz Fan Max, program słowno-muzyczny w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, stoiska: z ciastami, kawą i herbatą, smalcem, pierogami, ogródek grillowy, budka z lodami, popcornem oraz watą cukrową, stoisko z loterią, wyrobami uczestników Warsztatu, ze sprzedażą przedmiotów, voucherów, licytacja niezwykle atrakcyjnych przedmiotów, fotobudka, kącik sztuki z portretami Sławomira Ragana, sesje zdjęciowe Waldemara Tereszkiewicza, turniej piłki nożnej, przejażdżki motocyklami, dla dzieci gry, zabawy i konkursy, animacje, malowanie buziek, dmuchańce, losy z nagrodami.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, świetnie się bawić, obejrzeć ciekawe występy i pomóc Stowarzyszeniu przybliżyć się do spełnienia zamierzonych celów.

Tak duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie naszych Przyjaciół w tym: Urzędu Miasta i Gminy Warka, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Urzędów Gmin w Chynowie, Jasieńcu oraz Grabowie nad Pilicą, firm: ABC Dziecka, Rybexim Rzeszów, Trans-Med Dariusz Witkowski oraz prawie setki innych instytucji, organizacji, firm i osób indywidualnych. Stowarzyszenie oraz jego podopieczni wyrażają wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej jakże ważnej inicjatywy. DZIĘKUJEMY!

Stowarzyszenie Tęcza

Udostępnij:
← II Olimpiada Seniora III Memoriał Strzelecki im. płk. D. Kossakowskiego →

Dodaj komentarz