Szwecja wygrywa MINI MUNDIAL 2018!

Szwecja wygrywa MINI MUNDIAL 2018!

14 czerwca usłyszeliśmy pierwszy gwizdek na Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej w Rosji. W tym samy dniu w powiecie grójeckim rozstrzygnęły się losy naszego lokalnego Mundialu. Mistrzem „Świata” została Szwecja!

24 drużyny ze szkół podstawowych z 9 gmin powiatu grójeckiego w czerwcu uczestniczyło w rozgrywkach MINI MUNDIAL 2018 pod patronatem Burmistrza Warki Dariusza Gizki i Burmistrza Grójca Jacka Stolarskiego.

Było to święto piłki nożnej, które dostarczyło młodym zawodnikom wielu sportowych wrażeń i pozwoliło poczuć smak Mundialu tu na naszym warecko- grójeckim „podwórku”.

3 czerwca podczas Bohaterskiego Dnia Dziecka odbyło się uroczyste losowanie do Mini Mundialu. Wtedy to dowiedzieliśmy się, które szkoły będą reprezentowały poszczególne państwa w rywalizacji.

Grupa A

PSP w Sułkowicach – Rosja, PSP nr 2 w Warce (2) – Egipt, PSP nr 2 w Warce (3) – Urugwaj

Grupa B

SP nr 1 w Warce (1) – Portugalia, ZS-P w Nowej Wsi – Hiszpania, SP nr 1 w Warce (3) – Iran

Grupa C

ZSP w Chynowie (1) – Francja, ZSP w Chynowie (2)– Australia, PSP nr 2 w Warce (3) – Dania

Grupa D

SP nr 1 w Warce (2)– Argentyna, PSP w Zbroszy Dużej – Islandia, PSP w Konarach – Chorwacja

Grupa E

PSP w Lipiu – Serbia, PSP nr 3 w Grójcu – Brazylia, PSP nr 1 w Grójcu dr. I – Szwajcaria

Grupa F

PSP im. Kard. S. Wyszyńskiego w Nowym  Mieście  – Niemcy, PSP nr 1 w Grójcu dr. II – Meksyk, PSP w Belsku Dużym – Szwecja

Grupa G

PSP w Częstoniewie – Belgia, PSP w Lesznowoli – Panama, PSP w Jasieńcu – Anglia

Grupa H

PSP w Bikówku – Polska, PSP Nowe Miasto im. Karola Wojtyły – Senegal, PSP nr 2 w Grójcu  – Japonia

7 czerwca rozpoczęto eliminacje mundialowe czyli rozgrywki grupowe i 1/8 finału. Grupy A, B, C, D  grały w Warce, natomiast E, F, G, H w Grójcu.

ELIMINACJE WARECKIE

Turniej eliminacyjny w Warce został rozegrany na Stadionie Miejskim. Po przybyciu na miejsce, każda drużyna została wyposażona w stroje sportowe z numerami i nazwą reprezentowanego państwa. Na boisku zrobiło się kolorowo od barwnych strojów uczestników turnieju. Następnie zawody otworzył Burmistrz Warki Dariusz Gizka wraz z dyrektorem CeSiR w Warce Marianem Górskim. Władze życzyły młodym zawodnikom dobrej gry, piłkarskich sukcesów i awansu do dalszej części turnieju.

Po rozgrywkach grupowych wręczono pamiątkowe dyplomy drużynom, które zakończyły swoją przygodę z Mini Mundialem. Następnie odbyły się mecze 1/8 finału.

Do ćwierćfinałów z Warki awansowali: Rosja, Francja, Portugalia i Argentyna.

Niestety drużyna Rosji złożyła rezygnację z udziału w finale. Uczniowie szkoły z Sułkowic, którzy grali w barwach Rosji wyjeżdżali na „zieloną szkołę” i nie mogli wziąć udziału w dalszej rywalizacji. Ich przeciwnicy – Hiszpania również nie mogła dalej uczestniczyć w rozgrywkach. Dlatego też aby wyłonić 4 finalistę rozegrano dodatkowe mecze między przegranymi z 1/8 finałów. Tym razem szczęście dopisało Danii, która zakwalifikowała się dodatkowo do finałów w Grójcu.

FINAŁ

14 czerwca ma Stadionie w Grójcu odbył się Finał Mistrzostw Świata! Tym razem drużyny nie mogły popełnić błędu. Mecze rozgrywane były tak jak na prawdziwym mundialu systemem pucharowym. Kto przegrał mecz odpadał z rywalizacji.

Po rozgrywkach ćwierćfinałowych wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w zawodach drużyn odpadającym z dalszej rywalizacji. Dekoracji dokonali dyrektorzy ośrodków sportowych: CeSiR Warka Marian Górski i GOS Mazowsze Jerzy Bińkiewicz. Awans do półfinału wywalczyła drużyna PS nr1 w Warce występująca w turnieju jako i Argentyna.

Następnie rozpoczęła się faza półfinałowa. Tu również emocji nie brakowało! Zawodnicy z naszej gminy nie zdołali awansować do ścisłego finału w którym Francja zmierzyła się ze Szwecją. W meczu o trzecie miejsce spotkali się z drużyną  Szwajcarii. Niestety zostali pokonani 0:2 i musieli zadowolić się IV miejscem w turniej. A w meczu finałowym Francja uległa 0:3 zespołowi Szwecji.

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja drużyn. Puchary i medale wręczali Burmistrz Warki Dariusz Gizka i Burmistrz Grójca Jacek Stolarski. Każda szkoła na pamiątkę otrzymała także dyplom i replikę piłki Mistrzostw Świata w Rosji. Wyróżniono także najlepszych zawodników turnieju: tytuł Najlepszego Bramkarza zdobył Patryk Lankiewicz (Francja), Najlepszego Zawodnika Kacper Cyranowicz (Szwecja), a Królem Strzelców został Piotr Skonecki (Szwecja).

Po częściach oficjalnych GOS Grójec przygotował dla wszystkich uczestników turnieju poczęstunek w formie grilla. Wszyscy na spokojnie podzielili się wrażeniami z turnieju i zregenerowali siły po intensywnym wysiłku.

Mini Mundial 2018 dobiegł końca! W powiecie grójeckim triumfowała Szwecja reprezentowana przez Belsk Duży. Jesteśmy ciekawi na ile wyniki naszego mini mundialu sprawdzą się na tle w Światowej Rywalizacji. Czy Szwecja pokusi się o mistrzostwo? Dowiemy się wkrótce.

Organizatorami zawodów „Mini Mundial 2018” byli: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Grójecki Ośrodek Sportu Mazowsze. Turniej rozegrany został pod patronatem Burmistrza Warki Dariusza Gizki i Burmistrza Grójca Jacka Stolarskiego.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← 5 Święto Aktywnych Seniorów SENIORADA w Warce! Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2017/2018 →

Dodaj komentarz