Inwestują w przyszłość w CKZiU w Nowej Wsi

Inwestują w przyszłość w CKZiU w Nowej Wsi

W ramach Projektu ,,Inwestycja w przyszłość” realizowanego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbywa się szereg ciekawych kursów, szkoleń dla uczniów kształcących się w różnych zawodach.

Jednym z głównych celów podczas pisania projektu było stworzenie nowoczesnej pracowni dydaktycznej do ćwiczeń praktycznych z sadownictwa tzw. ,,zielona pracownia”. Na powierzchni 2 ha zostanie założony nowoczesny sad dydaktyczny, który będzie służył uczniom i słuchaczom kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Zakładanie sadu połączone jest z ciekawymi szkoleniami i ćwiczeniami praktycznymi z zakresu ,,Nowoczesnych technologii upraw sadowniczych” dla uczniów technikum ogrodniczego klas pierwszych i drugich. Zakładanie sadu odbędzie się w dwóch etapach: nasadzenia wiosenne i jesienne. Szkolenie teoretyczne dla dwóch grup poprowadzi pracownik naukowy SGGW – AR w Warszawie z Katedry Sadownictwa mgr inż. Sebastian Przybyłko. Ćwiczenia terenowe prowadzi nauczyciel CKZiU Grzegorz Dacka.

19 kwietnia 2018 roku w ramach działań z Projektu otrzymaliśmy ciągnik sadowniczy z czego jesteśmy bardzo dumni, została nam również dostarczona pierwsza partia drzew owocowych  z firmy ,,Szkółki Dolińscy”. 12 maja 2018 r. uczniowie, którzy zakwalifikowali się na zajęcia  ,,Nowoczesne technologie upraw sadowniczych” odbywali ćwiczenia terenowe… tzn. zakładali nasz nowy sad. Za aktywną postawę i zaangażowanie w ćwiczenia praktyczne serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Wojtera

Udostępnij:
← Szkółka Owocowa w Bończy i boskie racuchy Spotkanie taneczne Klubu Złotego Wieku  →

Dodaj komentarz