Szkółka Owocowa w Bończy i boskie racuchy

Szkółka Owocowa w Bończy i boskie racuchy

Kolejna odsłona z wizyty na Wareckim Szlaku Jabłkowym…. Przeczytajcie wpis Anny Kosterny-Kaczmarek na jej kulinarnym blogi www.czosnekwpomidorach.pl

Ostatni dzień zwiedzania Wareckiego Szlaku Jabłkowego był totalnie wyjątkowy. Powodem była Szkółka Owocowa w Bończy i jej gospodynie. Jak przypominam sobie wspólnie spędzone chwile to uśmiecham się sama do siebie. Wszystko opiszę Wam w tym poście, a na końcu perełka – przepis na najpyszniejsze racuchy autorstwa Pani Małgorzaty Czerwińskiej – jednej z seniorek z klubu SPA w Bończy (o klubie też przeczytacie poniżej).

Szkółka Owocowa w Bończy to Sadownicze Centrum Edukacyjne dla dzieci, w którym jabłko jest głównym bohaterem. Powstało z inicjatywy mieszkańców, którzy chcą zaprzeczyć powszechnym żartom z ich wsi i niepochlebnej rymowance, że „w Bończy świat się kończy”. Członkowie pragną pokazać tradycje sadownicze ściśle związane z regionem i jego historią. Tak jak mówią, kwitnące czy owocujące sady nie ustępują winnicom lub gajom oliwnym, których urodę opisuje wielu turystów.

W szkółce prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci, zajęcia dydaktyczne z dziećmi, prezentowane są filmy i wykłady. Z tego miejsca wyruszają wycieczki do sadów i na jedną z takich wycieczek pojadą moje dzieci.

Czytaj więcej – KLIKNIJ TUTAJ.

Udostępnij:
← Kronika Policyjna i... dwa słowa Komendanta Inwestują w przyszłość w CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz