Królewskie zakończenie roku akademickiego UTW

Królewskie zakończenie roku akademickiego UTW

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce na zakończenie roku akademickiego 12 czerwca wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Trasa była iście królewska…

Przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego czekał na nas prof. dr hab. Grzegorz Nowik, profesor instytutu studiów politycznych PAN, pracownik naukowy Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku, który oprowadził nas po Belwederze. Następnie mijając pomnik Fryderyka Chopina przemierzyliśmy piękne Łazienki Królewskie, które zostały założone w XVIII w. przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podziwialiśmy piękne otoczenie Pomarańczarni, odgadując nazwy roślin i kwiatów. Na chwilę wytchnienia zatrzymaliśmy się na kawę. Całą drogę towarzyszyły nam piękne i krzykliwe pawie. Jeszcze wytchnienie w Amfiteatrze i wspomnienia o warczaninie Piotrze Wysockim pod Podchorążówką i jego popiersiem.

W dalszą drogę ruszyliśmy kierując się do Muzeum Narodowego. Założone w 1862 r. jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie, jest narodową instytucją kultury; jedno z największych muzeów w Polsce i największe w Warszawie. W Galerii Sztuki Średniowiecznej obejrzeliśmy m.in. Piękną Madonnę z Wrocławia, Późnogotycki Tryptyk z Pławna, Poliptyk Grudziądzki.

W ramach Muzealnych wtorków studenci UTW uczestniczyli w wykładzie pt. „Post, dieta, asceza”. Mieliśmy okazję po raz pierwszy wysłuchać wykładu, który powstał z myślą o seniorach i wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. Wcześniej pobraliśmy karty pracy, wprowadzające nas w tematykę zajęć. I w ten oto sposób ostatni wykład roku akademickiego 2017/2018 obył się w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Na zakończenie w Ogrodach Wilanowskich zostały wręczone promocje na następny rok. Dekoracji dokonał Marian Górski – Dyrektor CeSiR oraz Grażyna Jagiełło – koordynatorka wareckiego UTW.

W rezydencji Króla Jana III Sobieskiego po królewsku studenci UTW rozpoczęli upragnione wakacje!

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Udostępnij:
← Podwójny sukces strzelców KŻR z Warki Dzień Otwarty w CKZiU w Nowej Wsi pełen atrakcji →

Dodaj komentarz