Podwójny sukces strzelców KŻR z Warki

Podwójny sukces strzelców KŻR z Warki

9 czerwca w Warce odbyły się Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK, kończące cykl corocznych zmagań mazowieckich rezerwistów i podsumowujące zawody strzeleckie w 2018 roku.

Imprezę warecką objęli patronatem: Marszałek woj. Mazowieckiego oraz Burmistrz Warki, którzy wraz z Dyrektorem Biura Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego LOK ufundowali dla najlepszych strzelców nagrody rzeczowe. Imprezę uświetnili swoją obecnością: przedstawiciel Marszałka woj. Mazowieckiego – radny Sejmiku Wojewódzkiego Leszek Przybytniak, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio i Dyrektor CeSiR w Warce Marian Górski. Mazowiecką Organizację LOK reprezentowali: Prezes Paweł Ślepowroński oraz Dyrektor Biura Adam Kaniewski. W trakcie czterech rund zawodów rozegranych na strzelnicach w Płocku, Żyrardowie i w Warce, strzelano z różnych rodzajów broni oraz rzucano granatem F1 do celu. Rywalizacja była prowadzona w klasyfikacji zespołowej i indywidualnie.

Warecki KŻR LOK im. P. Wysockiego we wszystkich imprezach wystawił dwa zespoły. Pierwszy zespół reprezentowali: R. Kuśmierski, Sł. Liwowski, T. Orłowski, M. Orłowski, M. Rejchel. Drugi zespół występował w składzie: R. Chodór, P. Funfrocken, T. Pisarski, T. Romaniuk, R. Sielski.

W klasyfikacji zespołowej bezapelacyjnie zwyciężył pierwszy zespół z Warki zaś drugi zajął trzecie miejsce. Klub otrzymał dwa puchary oraz nagrodę rzeczową – pistolet centralnego zapłonu AF STRIKE ONE 9X19 MM BLACK. Pistolet przekazał Marcin Kopański z firmy GARAND. Na tak wspaniałe osiągnięcia zespołowe złożyły się sukcesy indywidualne w poszczególnych konkurencjach oraz w wieloboju. W strzelaniu z karabinu kbkAK zwyciężył Sławomir Liwowski, a w rywalizacji z pistoletu GLOCK 17 Tadeusz Orłowski. W wieloboju pierwszy był Tadeusz Orłowski, a drugi Robert Kuśmierski. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Tomasz Romaniuk 4 miejsce, Rafał Sielski 6 i Michał Rejchel 10 (Michał Rejchel nie startował w jednej rundzie!). Sukces, to jednocześnie wyróżnienie reprezentowania Mazowsza w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy. Do października, kiedy to odbędą się zawody krajowe pozostało sporo czasu na przygotowanie drużyny.

Zarząd KŻR-LOK, CeSiR Warka

Udostępnij:
← Radośnie, rodzinnie i patriotycznie w Konarach Królewskie zakończenie roku akademickiego UTW →

Dodaj komentarz