Moderato zachwyca musztrą i muzyką!

Moderato zachwyca musztrą i muzyką!

Już 16 raz do Skały zawitały orkiestry wojskowe i dęte. W niedzielę 17 czerwca na Placu Konstytucji 3 Maja odbyło się wielkie widowisko w którym wzięła udział warecka Orkiestra Moderato.

Festiwal rozpoczął się o godz. 16, a poprzedzony był Mszą św. w miejscowym kościele. Na początku odbyły się pokazy musztry paradnej muzyków instrumentalistów wszelkich formacji wojskowych, policyjnych, strażackich oraz pokazy mażoretek z Krakowa, Katowic, Kasinki Małej, Kielc, Skomielnej Czarnej, Rzeszowa oraz Białorusi, Czech i Litwy. Tegoroczny festiwal dedykowany był Ojczyźnie w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Wśród muzyków i zespołów było można posłuchać i podziwiać nie tylko stałych bywalców festiwalu, ale także nowe zespoły z wielu stron Polski i z zagranicy. Pokazano również wystawy i prezentacje sprzętu wojskowego.

Miejska Orkiestra Dęta Moderato jako jedna z najmniej liczebnych i najmłodszych orkiestr festiwalu pokazała, że potrafi pokazać moc instrumentów dętych. Zebrana publiczność ożywiła się dynamicznym pokazem musztry paradnej.

Moderato stanęło na wysokości zadania prezentując wspaniałą muzykę, która zachwycała zebranych gości oraz muzyków z innych Orkiestr.

Moderato już dziś otrzymało zaproszenie na kolejny festiwal za rok. Póki co warecką Orkiestrę czekają kolejne dni wytężonej pracy i koncerty podczas których z pewnością zachwycą następne zakątki kraju wspaniałym brzmieniem!

Orkiestra Moderato

Udostępnij:
← Muzeum Pułaskiego będzie współprowadzone przez Ministra Kultury Zespół „Bez cienia ciszy” zagra w Skrzynce Kontaktowej →

Dodaj komentarz