Turystyczni blogerzy odwiedzają Warkę

Turystyczni blogerzy odwiedzają Warkę

Rozpoczęły się wakacje, czas wyjazdów, zaplanowanych wycieczek i spontanicznych wypadów w nieznane. O tym, że podróże kształcą i z każdej wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, wrażenia, smaki i zapachy,  nie trzeba nikogo przekonywać. Planując wakacyjny wypoczynek pamiętajmy, że warto odkrywać to, co bliskie, a często nieznane i obce, a przecież na wyciągnięcie ręki.

Mieszkamy w niezwykle ciekawym i inspirującym miejscu. To co wydaje nam się oczywiste, naturalne, może nudne, bo stanowi naszą codzienność, okazuje się zaskakującą przygodą. Historia Warki, jej malownicze usytuowanie w dolinie Pilicy wśród owocowych sadów i słynny w całej Polsce browar, są prawdziwym magnesem przyciągającym do Warki coraz większe grono turystów.

Nie bez znaczenia jest  fakt, że walory turystyczne miasta są intensywnie promowane na zewnątrz. Zawdzięczamy to mądrej polityce władz samorządowych, wspierających  inicjatywy związane z promocją, nie tylko miasta, ale i całego regionu. Warto wspomnieć, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zostały przyjęte w poczet organizacji działających w ramach Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej co pozwoli jeszcze skuteczniej pracować na rzecz rozwoju lokalnej turystyki.

Idea Jabłkowej Warki czyli miasta słynącego z bogatej sadowniczej  tradycji przyczyniła się do powstania prężnie rozwijającego się Szlaku Jabłkowego, który wyróżnia Warkę na tle innych regionów, nadaje charakter, intryguje i przyciąga.

Coraz więcej wzmianek o Warce pojawia się w Internecie, przewodnikach turystycznych i publikacjach. W czerwcu Warkę odwiedzili turystyczni blogerzy, którzy podzielili się swoimi wrażeniami.

Poniżej przedstawiamy fragment turystycznego bloga www.wbluzienaluzie.wordpress.com ze „spontanicznego wypadu do Warki”.

„…Gdzie tym razem się wybraliśmy? Do bardzo fajnego, małego i przytulnego miasteczka… Pierwszy raz byłam w niej w 2013 r. Ile się od tamtej pory zmieniło. Wyremontowane uliczki, a niektóre dalej w remoncie. Nowe osiedle, domy odnowione, nowe sklepy.  Zniknęła restauracja, gdzie można było zjeść coś naprawdę dobrego. Wchodziło się do niej z małej uliczki, a próbowało smakołyków jakby w ogrodzie. Szkoda, że takie miejsca znikają, ale pojawiają się następne. I to jest fajne…”

A na blogu www.podrozujacarodzina.pl znajdujemy taki wpis. „Przyszło lato, więc ponownie wyruszamy w okolice domowe, na nasze ukochane jednodniowe mikrowyprawy. Mazowsze jest szalenie bogate w atrakcje, myślę, że jeszcze przed nami wiele sezonów lokalnych peregrynacji. Dziś w ramach akacji Moda na Mazowsze odwiedziliśmy miejscowość kojarzoną z nazwy dość dobrze, chyba przez każdego, ale niewielu tu zapewne dotarło. Warka to piwo, Warka to sady. Jesteście ciekawi? Zapraszamy. ‘’

Autorzy bloga www.skomplikowane.pl piszą o sobie – „unikamy opisywania słabych miejsc, chyba że wydaje nam się, że mają ukryty potencjał. Każdy weekend staramy się spędzić w drodze i jeśli tylko jakieś miejsce jest dla nas interesujące – na pewno odnajdziesz je na blogu”. A następnie przechodzą do opisu. „Wycieczka jest wspaniała. Podczas zwiedzania browaru w Warce można z bliska zobaczyć maszyny, które do tej pory widywaliśmy jedynie w reklamach. Na żywo wyglądają na większe.  Oprócz oglądania maszyn – przewodnik cały czas opowiada co dzieje się na poszczególnych etapach produkcji. To miejsce idealnie jest dla ludzi ciekawskich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej’’

Za nami  „Weekend na Szlaku Jabłkowym”, który obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich była wizyta kulinarnych blogerek. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem autorki bloga www.crustanddust.pl.

„Kiedy robię szarlotkę albo prażę jabłka do owsianki nie zadaję sobie pytania skąd one się w zasadzie wzięły, kto je zerwał, jak przyjechały do sklepu. Dzięki wizycie w gospodarstwie sadowniczym Marka Szymaniaka i jego żony mogę Wam pokazać, jak wygląda jabłkowa droga”.

Zachęcamy również do przeczytania innych wspomnień z wizyty na Wareckim Szlaku Jabłkowym – http://czosnekwpomidorach.pl/warecki-szlak-jablkowy, http://www.pasjasmaku.com/warecki-szlak-jablkowy-pomysl-na-weekend

Zachęcamy do przeczytania kompletnych relacji z wycieczek do Warki. Warto na naszą małą Ojczyznę spojrzeć oczami turysty.

Fot. Edyta Kondrat (Pasja Smaku), czosnekwpomidorach.pl

Udostępnij:
← Powstaje gazeta dla seniorów z grójeckiego SPA Bończa, czyli takiego gotowania jeszcze nie było... →

Dodaj komentarz