Plac zabaw w Konarach – inwestycja czas start!

Plac zabaw w Konarach – inwestycja czas start!

Mieszkańcy Konar z niecierpliwością czekali, aż w ich społeczności, zacznie się dziać coś ciekawego, co pozwoli na integrację. I się doczekali. Aktualnie trwają intensywne prace przygotowawcze terenu pod budowę placu zabaw.

Podczas wakacji w Konarach powstanie nowy ogólnodostępny plac zabaw. Zamontowanych zostanie kilka nowych urządzeń m.in.: drewniany plac zabaw z dwiema wieżyczkami i huśtawkami oraz zjeżdżalnią; ścianka wspinaczkowa, huśtawki na sprężynie, huśtawka równoważna podwójna, bocianie gniazdo, piaskownica oraz kilka innych drobniejszych elementów wyposażenia. Poza urządzeniami zabawowymi na terenie placu zaplanowano zamontowanie ławek oraz koszy na śmieci.

Realizacja zadania będzie możliwa między innymi dzięki wsparciu finansowemu jakie mieszkańcy pozyskali w ramach Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A.” oraz ze środków Gminy Warka, Starostwa Powiatowego w Grójcu i Lokalnych Partnerów. Projekt zostanie zrealizowany również we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Konarach.

Głównym założeniem projektu jest zagospodarowanie części wolnego terenu przy OSP Konary pod plac zabaw, dzięki czemu dzieci otrzymają miejsce do kreatywnej i bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Będzie integrować dzieci i ich rodziców poprzez wspólne zabawy. Plac zabaw będzie pełnił rolę centrum wsi i z założenia będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców wsi Konary oraz mieszkańców pobliskich miejscowości.

Oddanie do użytku publicznego placu zabaw przewidziane jest w połowie sierpnia. Jesteśmy przekonani, że plac zabaw w Konarach stanie się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w okolicy, a uśmiechy na twarzach naszym milusińskich zrekompensują dość długi czas oczekiwania na otwarcie placu zabaw.

A tymczasem, już dziś serdecznie zapraszamy do zabawy wszystkie dzieci!

Sołectwo Konary

Udostępnij:
← III Sejmik Senioralny województwa Mazowieckiego Przyjdź! Zagłosuj na najlepsze "Byle Co"! →

Dodaj komentarz