Przed nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Warce!

Przed nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Warce!

To już trzeci rok, kiedy potrzebujące rodziny rejonu Warka mają szansę otrzymać realną pomoc kwalifikując się do ogólnopolskiego projektu bezpośredniej pomocy jakim jest Szlachetna Paczka. Z roku na rok paczki dostaje coraz więcej rodzin, jest coraz więcej wolontariuszy i poszerza się liczba rejonów w całym kraju.

Pomimo wakacyjnej pory ogłaszamy rekrutację na wolontariuszy Szlachetnej Paczki, rejonu Warka. To oni są potrzebni aby rejon mógł dobrze funkcjonować, to oni odwiedzają potrzebujące rodziny i podejmują decyzje o ich włączeniu do projektu, to oni bezpośrednio współpracują z darczyńcami i wspierają Lidera. Aby zostać wolontariuszem należy wejść na stronę www.superw.pl, odszukać na mapie rejon Warka, a następnie zarejestrować się wypełniając formularz zgłoszeniowy. Wolontariuszem mogą zostać tylko osoby pełnoletnie, osoby po 16 roku życia mogą zostać wolontariuszem wspomagającym. Zgłoszenia można dokonać do końca sierpnia 2018 r.

„Jeśli jesteś osobą wrażliwą na ludzką krzywdę, masz dobre serce to w zupełności wystarczy byś dołączył/a do naszej wareckiej drużyny SuperW. Gorąco zachęcam i gwarantuję fantastyczną przygodę, niezapomniane emocje i wspaniałe przyjaźnie. Bo co jest lepsze od niesienia pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują? Pomaganie uzależnia” mówi Agata Łuczak, Lider Szlachetnej Paczki rejonu Warka.

Potrzebujemy również historii rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Przed wizytą wolontariuszy z taką rodziną należy najpierw podpisać „Zgodę wstępną” z ich przedstawicielem. Rodziny można zgłaszać za pośrednictwem instytucji społecznych (szkoły, przedszkola, Ratusz, Dworek na Długiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej itp.) jak również do Lidera Rejonu – Agaty Łuczak (tel. 604 545 245, e-mail: agatka.luczak@gmail.com) do końca września 2018 r.

Najważniejsze daty to takie, które najlepiej od razu zapisać sobie w kalendarzu. Otwarcie bazy Rodzin planowane jest na dzień 17 listopada 2018 r., a weekend cudów czyli Finał Szlachetnej Paczki na weekend 8-9 grudnia 2018 r.

Wierzymy, że w wielu z Was drzemie chęć mądrej pomocy. Dlatego nie czekaj, zgłoś się, spróbuj! Pamiętaj „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Razem możemy robić rzeczy niemożliwe!

Szlachetna Paczka Warka

fot. Rafał Donica

Udostępnij:
← Wspaniały klimat 7 Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz