Spłynęli nie „Byle Czym” po Pilicy

Spłynęli nie „Byle Czym” po Pilicy

To już czwarty raz „byle co” spływało po rzece Pilicy. 28 lipca o godzinie 18:00 na starcie zameldowało się 4 załogi ze swoimi specjalnie na ten dzień przygotowanymi łodziami. W zasadzie łódź w tym wypadku to pojęcie względne ponieważ każdy z przygotowanych pojazdów wodnych różnił się w znacznym stopniu od typowej łodzi. Dzięki sprytnej i bieżącej relacji słownej, którą dla zebranych na plaży przy Kempingu nad Pilicą prowadził dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworku na Długiej” – Andrzej Zaręba, osoby kibicujące poszczególnym drużynom doskonale wiedziały co dzieje się na powierzchni rzeki.

W konkursie udział wzięli:

SAMA SŁODYCZ Z BOŃCZY – Małgorzata Dąbrowska, Artur Dąbrowski.

BEZPIECZNA FALA – Aneta Ścisłowska, Paweł Wójcicki, Grzegorz Opaliński, Sławomir Gaj.

KLUB KAJAKOWY KOREK WARKA – Jakub Tuszyński, Anna Tuszyńska, Piotr Pietrzak, Wierucka Monika.

MUSEUM PULASKI TEAM – Maria Liwowska, Janusz Kreczmański, Maciej Kordas.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom „Spływu na Byle Czym Rzeką Pilicą”. Podziwiać należy przede wszystkim ich chęci do pracy i zrobienia czegoś ponad przysłowiową normę. Dobra zabawa na pewno w dużej mierze wynagrodziła trud i czas poświęcony na stworzenie konstrukcji startujących w konkursie. Nie mniej jednak, jak mówią, zwycięzca może być tylko jeden, chociaż co okazało się w sobotę, przysłowie to nie zawsze się sprawdza…

Czteroosobowa komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli samorządu, plastyków, animatorów i artystów w konkursie „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą ” przyznała 1 miejsce drużynie „Sama Słodycz”. Załoga otrzymała maksymalną liczbę punktów (60), co zapewniło jej „Nagrodę Główną” czyli czek na 1000zł. „Nagroda Publiczności” (czek wysokości 500 zł) przyznana została drużynie „Museum Pulaski Team”, która na 170 oddanych głosów zdobyła poparcie aż 62 osób. W czwartej edycji konkursu po raz pierwszy przyznano puchar za „Najśmieszniejszy Pływający Wehikuł” ufundowany przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Tytuł ten otrzymała załoga „Klub Kajakowy Korek Warka”. Wszystkie drużyny otrzymały karnety na basen lub siłownię ufundowane również przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Sponsorami nagród w „Spływie na Byle Czym Rzeką Pilicą” byli: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Centrum Sportu i Rekreacji.

Ogromne podziękowania za wsparcie i organizację „Spływu” należą się Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej oraz wareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, która stanęła na wysokości zadania doskonale zabezpieczając  „Spływ na Byle Czym”. Jakby tego było mało wraz z Policją Strażacy wzięli czynny udział w konkursie spływając wehikułem „Bezpieczna Fala”.

Organizatorzy: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji.

Partnerzy: Kemping nad Pilicą, OSP Warka, SPZOZ.

Już dziś myślcie o nowych łodziach… kolejny spływ za rok!

GALERIĘ ZDJĘĆ ZOBACZ TU

Udostępnij:
← Spotkania Aktywnych Seniorów Wspaniały klimat 7 Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka →

Dodaj komentarz