Wspaniały klimat 7 Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka

Wspaniały klimat 7 Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka

Sobota, 28 lipca upłynęła w Warce przy niezwykłych dźwiękach piosenki turystycznej. Punktualnie o godzinie 17, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba oficjalnie otworzył 7. Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Jako pierwsi wystąpili współgospodarze festiwalu: zespół „Bez Cienia Ciszy” w składzie: Dariusz Rączka, Grzegorz Kalbarczyk i Marcin Koc oraz zespół „Ostania Paczka” w składzie: Leszek Owczarczyk, Sławomir Klimczuk i Bogdan Sabała. Kolejne występy zespołów – „Jan i Klan”, „Sprzedawcy Dymu” oraz „Stara Kuźnia” wprawiły licznie zgromadzoną publiczność w iście sielski nastrój. Pięć niesamowitych koncertów i choć każdy z zespołów śpiewał o czymś innym i w różny sposób to finalnie dało to efekt prawdziwej muzycznej uczty. Dzięki wybitnym artystom zgromadzonym na scenie Kempingu nad Pilicą odczuć można było magiczną, a momentami wręcz mistyczną aurę festiwalu, czego dowodem były wielokrotne bisy występujących zespołów.

Świetną zabawę zebranym u brzegu Pilicy zapewnił również rozegrany w przerwie pomiędzy zespołami „4 Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą”.

Ogromny sukces tego wydarzenia, organizatorzy i liczni partnerzy, zawdzięczają idealnym warunkom atmosferycznym panującym w tym dniu oraz wspaniałej publiczności, która dopełniła swoją obecnością to muzyczne przedsięwzięcie.

Wszystko co dobre jednak szybko się kończy, nie pozostaje nic innego jak wspominać ten piękny wakacyjny wieczór i wyczekiwać kolejnej SpłyWarki, która zapewne już za rok!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”  pragnie podziękować wszystkim tym którzy aktywnie włączyli się w organizację „SpłyWarki” oraz „Spływu na Byle Czym Rzeką Pilicą”. Są to Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Kemping nad Pilicą, Zakład Usług Komunalnych w Warce oraz Komisariat Policji w Warce. Szczególne podziękowania należą się muzykom z zespołu „Ostatnia Paczka” – Sławomirowi Klimczukowi, Bogdanowi  Sabale oraz Leszkowi Owczarczykowi oraz Dariuszowi Rączce z zespołu „Bez Cienia Ciszy” za aktywne włączenie się w organizację imprezy.

Nade wszystko, dziękujemy mecenasom sztuki, a zatem tym którzy okazali swoją hojność i finansowo bądź rzeczowo wsparli to przedsięwzięcie. Sponsorami SpłyWarki byli:

DELTIMA

JANUSZ LIPKA DEWELOPER

TRANS-MED – DARIUSZ WITKOWSKI

GEYER & HOSAJA

BROWAR W WARCE GRUPA ŻYWIEC

EURODOM SPECJALIŚCI RTV I AGD

FOTO WALTER WALDEMAT TERESZKIEWICZ

CEMTEX MIROSŁAWA MATULKA

RG FINANSE – RAFAŁ GORGOŃ

BLACK RED WHITE – SALON MEBLOWY

GALERIĘ ZDJĘĆ ZOBACZ TU

Udostępnij:
← Spłynęli nie "Byle Czym" po Pilicy Przed nami kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Warce! →

Dodaj komentarz