Letni festyn wiejski w Bończy

Letni festyn wiejski w Bończy

W sobotę 11 sierpnia zapraszamy do Bończy na letni festyn wiejski. Organizowany już po raz piąty, stał się niezwykłą atrakcją nie tylko dla mieszkańców wsi, ale także dla licznie odwiedzających Bończę gości. Co stanowi o powodzeniu bończeskiej zabawy? Sentyment do letnich potańcówek? Sielski klimat swobodnej zabawy? Entuzjazm organizatorów, który przekłada się na atmosferę całego wydarzenia? Z pewnością wszystko razem, bo takie to miłe.

W sobotę 11 sierpnia zapraszamy do Bończy na letni festyn wiejski. Organizowany już po raz piąty na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez plenerowych. Bez wątpienia stał się atrakcją nie tylko dla mieszkańców wsi, ale także dla licznie odwiedzających Bończę gości. Co stanowi o powodzeniu festynu organizowanego we wsi tak małej, że znalazło się tam miejsce jedynie dla 130 mieszkańców, jednego sklepu i jednego konia? Może to sentyment do letnich potańcówek? Sielski klimat swobodnej zabawy? Entuzjazm organizatorów, który przekłada się na atmosferę całego wydarzenia? Z pewnością wszystko to razem, bo takie to miłe.

Sukces organizowanych od kilku lat imprez plenerowych i stale rosnąca frekwencja świadczą o ogromnym zapotrzebowaniu na taką formę spędzania wolnego czasu. To frajda dla dużych i małych. Wzorem ubiegłych lat, dla wszystkich miłośników dobrej zabawy, organizatorzy przygotowali specjalne, festiwalowe menu. Każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Scena zaroi się od występujących na niej lokalnych artystów, będzie wesoło i sympatycznie, będzie śpiewnie i zabawnie. Na gości będą czekały także biesiadne stoły, grill, chłodne napoje i słodkie ciasta przygotowane przez bończeskie gospodynie. A wszystko z troski o kondycję uczestników zabawy, aby posileni ochoczo zapełnili przygotowane do tańca „dechy”. Grający na żywo zespół uwiedzie swoim repertuarem wszystkich gości. Bez wątpienia wszystkich, ponieważ muzycy  zagrają przeboje i dla dziadka jak i dla wnuczka. Gigantyczne dmuchańce, konne przejażdżki, bryczka i obowiązkowe igraszki na sianie każdego roku gromadzą tłumy amatorów nostalgicznych atrakcji i zapewne i w tym roku będą nie lada gratką dla miłośników zabawy pod chmurką.  Podczas festynu poznamy zwycięzców trzech konkursów. Konkursu – „Ławeczka” odwołującego się do tradycji wiejskich ławek, które stawiano przed domem jako „zaproszenie” do spotkania, rozmowy, ale i wspólnego działania, konkursu  fotograficznego – „Z ławeczką w tle” oraz konkursu kulinarnego „Sama słodycz”.

11-ty sierpnia będzie doskonałą okazją do wspólnej zabawy, długich rozmów, niespodziewanych spotkań. Jak co roku będzie czasem relaksu i niczym nieskrępowanej zabawy, którą wspomina się przez kolejnych dwanaście miesięcy. Ale najważniejsze było i jest to, że właśnie na festynie spotyka się cała lokalna wspólnota, która w swej większości nade wszystko lubi potańczyć, porozmawiać i pośpiewać.

Czekamy na Ciebie w Bończy!

Działanie realizowane jest w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, którego lokalnym operatorem od 2005 roku jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Program realizowany jest przy wsparciu Lokalnych Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA oraz TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Stowarzyszenie Made In Bończa

Udostępnij:
← MIG i Pectus wystąpią na Święcie Warki! Piłkarze do Góry! →

Dodaj komentarz