Szkolenie dziennikarskie dla seniorów

Szkolenie dziennikarskie dla seniorów

Przygotowania do wydania dwumiesięcznika „Aktywny Senior” ciągle trwają – 9 sierpnia w Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce odbyło się szkolenie dziennikarskie dla zaangażowanych osób 60+, które na co dzień działają aktywnie w grupach senioralnych.

Szkolenie dziennikarskie dotyczyło nabycia wiedzy na temat redagowania informacji –  z czego się składa i  jak ją przyswajamy, co powoduję, że jest dla nas ciekawa. Seniorzy pracowali także nad zarysem czytelnika i czytelniczki ich gazety oraz nad rozmieszczeniem działów tematycznych na poszczególne strony gazety.

Szkolenie poprowadziła Dorota Setniewska – Specjalistka ds. komunikacji i promocji w Stowarzyszeniu Klon Jawor, gdzie odpowiada za działania promocyjne portalu ngo.pl i kontakty z mediami.

Dziękujemy serdecznie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce za możliwość organizacji szkolenia i pomoc w jego przygotowaniu.

Przypominając pierwszy numer „Aktywnego Seniora” zostanie wydany we wrześniu. W pierwszym numerze gazety senioralnej będzie można przeczytać o: 21 grupach senioralnych z powiatu grójeckiego, ich zrealizowanych i zaplanowanych projektach, ciekawych działaniach, wywiad z inspirującą bohaterka, kalendarium wydarzeń z regionu oraz oferta lokalnych instytucji i punków usługowych z uwzględnieniem zniżek dla osób starszych, kącik dowcipów i krzyżówka, a także twórczość poetycka seniorów.

Osoby 60+, które chciałyby się włączyć w pomoc przy tworzeniu gazety i być w jej redakcji, serdecznie zapraszamy do kontaktu: Agata Sotek tel. 504 968 412, asotek@stowarzyszeniewarka.pl

Szkolenie odbyło się w ramach projektu pt. „Liderzy zmian – Aktywna Sieć Seniorów z Powiatu Grójeckiego”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Udostępnij:
← Potańcówka na ludową nutę z Kapelą Krzysztofa Staręgi "Strefa spotkań - Café Savannah” zaprasza! →

Dodaj komentarz