KARAWANA dotarła do Warki!

KARAWANA dotarła do Warki!

26 sierpnia do Warki dotarła KARAWANA czyli organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury oraz Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji.

Pierwsza część rozpoczęła się tuż po godzinie 16:00 i za sprawą Muzeum Bajek, Baśni i Opowiadań – MuBaBao oraz Stowarzyszenia Klanza trwała przez kolejne 3h. Dostarczyli oni dzielnym śmiałkom, którzy w deszczową pogodę odważyli się wyjść z domu, blok barwnych, pomysłowych rodzinnych animacji, zabaw, gier i konkursów tj. klocki MuBaBao, papierobajki, papierowy teatrzyk lalkowy, warsztaty tworzenia mechanicznych zabawek, ruchomych książeczek czy zabawy z Bajkostforami, czyli interaktywnymi pufami. Wszystko to przeplatane było niesamowitymi historiami w wykonaniu Michała Malinowskiego – profesjonalnego opowiadacza i kolekcjonera bajek, założyciela MuBaBao.

Tuż po atrakcjach dla dzieci, przyszedł czas na nieco starszych odbiorców. Ci którzy zdecydowali się wyjść w ten sierpniowy pachnący jesienią wieczór na pewno nie żałują spotkania z Muzikantami i spektaklem „Tank”.  Nagroda za przyjście na warecki rynek przyszła dość szybko – publiczność okazała się być niezbędna do tego, aby spektakl w ogóle mógł zaistnieć – w ten oto sposób kilkanaście osób z Warki mogło odkryć drzemiące w sobie talenty aktorskie. Panowie z grupy Muzikanty dostarczyli wareckiej publiczności ogromnie dużo: energii, dobrej muzyki i wyśmienitego humoru. Teatr uliczny w wykonaniu Muzikantów to coś co długo pozostanie w pamięci!

Ostatnią atrakcją wieczoru, która dostatecznie rozgrzała publiczność był Teatr Ognia w wykonaniu grupy Prometeo. Przejmujący, pełen ogromnych emocji spektakl był wisienką na torcie kończącą wizytę „Karawany” w Warce. Dla tych których deszcz i chłód zatrzymał w domu mamy nieskromne zdanie – żałujcie, bo jest czego!

„Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2018” to projekt realizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury, który jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego przy współpracy z lokalną samorządową instytucją kultury – „Dworek na Długiej” w Warce

GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA ZOBACZ TUTAJ

Udostępnij:
← Dotacja ministra na sprzęt do parku Piękny, wakacyjny czas na finiszu! →

Dodaj komentarz