Dotacja ministra na sprzęt do parku

Dotacja ministra na sprzęt do parku

Park w Winiarach to wyjątkowe miejsce zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Pielęgnacja i utrzymanie parku to dla zespołu muzeum bardzo ważne zadanie. Dlatego miło nam podzielić się z Wami dobrą wiadomością – dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego muzeum już wkrótce wzbogaci się o specjalistyczny sprzęt ogrodniczy.

Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznał dotację celową dla muzeum na zadanie: „Zakup sprzętu do pielęgnacji zabytkowego parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce”. Kwota dotacji wyniosła 36.704 zł netto. Z otrzymanych środków zostaną zakupione takie nowe maszyny jak: kosiarka (traktorek) do koszenia trawników, przyczepa rolnicza i maszyna naburtowa do zbierania liści.

Przypomnimy: od 1 lipca br. muzeum jest finansowane nie tylko ze środków powiatu grójeckiego, ale i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Cieszymy się i dziękujemy!

Udostępnij:
← Koncert z okazji 100. rocznica Niepodległości i 100. rocznicy przybycia rodziny Wyszyńskich do Wrociszewa KARAWANA dotarła do Warki! →

Dodaj komentarz