Karawana przejechała przez Warkę!

Karawana przejechała przez Warkę!

26 sierpnia, mino niesprzyjającej aury „Karawana” czyli Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji zawitał do Warki. Poniżej prezentujemy dużą galerię zdjęć autorstwa Aleksandra Szamałka.

„Karawana” to cykl jednodniowych wydarzeń artystycznych, realizowanych latem, w małych miejscowościach. Celem projektu jest pokazanie wartościowych i wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej.

Głównymi adresatami „Karawany” są dzieci i młodzież, które nie wyjeżdżają na wakacje. Faktycznie jednak uczestnikami wydarzeń festiwalu są całe rodziny.

Organizatorem „Karawany” jest Mazowiecki Instytut Kultury (Samorządowa Instytucja Kultury Województwa Mazowieckiego) we współpracy z lokalnymi Samorządami i Instytucjami Kultury, w przypadku Warki był to Samorząd Gminy Warka oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”.

W ramach wareckiego programu zaprezentowano:

  • Bajkowe Przedstawienia – opowiadał Michał Malinowski z MuBaBao
  • Podwórko Wyobraźni – podróż do świata bajek i innych kultur, edukacyjny plac zabaw kreatywnych, warsztaty, zabawy, animacje – MuBaBao
  • Tank Teatr Muzikanty
  • Pokaz ogniowy Grupa Prometeo
  • Gry i zabawy przeprowadzili animatorzy z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.K
Udostępnij:
← Zgarnij stypendium Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. Kolejne sukcesy szkoły w Michałowie z SKO →

Dodaj komentarz