Rejon Warka szuka bohaterskich RODZIN!

Instytucje, Organizacje, Wiadomości 1 października 2018
Rejon Warka szuka bohaterskich RODZIN!

Szlachetna Paczka to projekt pomocy bezpośredniej, opierający się na przygotowywaniu przez darczyńców paczek dla potrzebujących rodzin. Adresy każdej z nich pozyskiwane są przez wolontariuszy działających na określonym terenie.

Priorytetowe hasło Szlachetnej Paczki to chęć docierania tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł. „Chcemy spotykać się z tymi, do których niektórzy boją się nawet wyciągnąć rękę; zainteresować się ludźmi potrzebującymi pomocy, o których często nie ma wiedzy żadna instytucja pomocowa, a znają ich sąsiedzi albo pani ze sklepu. Niestety, sami nie damy rady ich odszukać. Potrzebujemy Waszej pomocy, bowiem to właśnie Wy najlepiej znacie swoje otoczenie, a bieda zwykle pozostaje cicha… Nie możemy jednak pomagać wszystkim, bez względu na czynniki towarzyszące. Osoby, które dołączamy do projektu wyróżnia wyjątkowa postawa, opierająca się głównie na wytrwałym zmaganiu się z przeciwnościami losu. Nie jest naszą rolą traktowanie ich jako ludzi wyłącznie bezradnych i zupełnie pozbawionych motywacji do działania.

Jeśli znasz rodzinę, mogącą wziąć udział w projekcie, odpowiedz sobie najpierw na trzy nadrzędne pytania:

1. W jaki sposób rodzina zmaga się z trudnościami, które ją spotkały?
2. Jak walczy w swoim życiu o lepsze jutro?
3. Czy bierze odpowiedzialność za swój los?

W Szlachetnej Paczce, jak co roku, wskazówką do poszukiwania rodzin, powinny stać się konkretne życiowe sytuacje, a mianowicie: choroba albo niepełnosprawność w rodzinie, nieszczęście, dziecko chore bądź z niepełnosprawnością w rodzinie, samodzielny rodzic, rodzina wielodzietna, starość i osamotnienie.

Jeśli chcesz dotrzeć do tych najbardziej potrzebujących, możesz zgłosić rodzinę z Warki i okolic za pośrednictwem Lidera Rejonu, Agaty Łuczak (tel. 604 545 245), odbierając od niej formularze wstępnej zgody bądź samodzielnie spotkać się z rodziną, tłumacząc przy tym, na czym polega projekt Szlachetna Paczka. Kiedy już rodzina wyrazi wstępną zgodę na spotkanie, wypełnione formularze, przekaż także naszemu Liderowi.

Wszelkie dodatkowe informacje oraz formularze wstępnej zgody dla rodziny, można znaleźć u Lidera Rejonu oraz na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl/zglaszam-rodzine. W naszym Rejonie możesz poprosić o taki formularz również w szkołach, przedszkolach i jednostkach publicznych (Ratusz, MOPS, Dworek na Długiej).

Wolontariusze serdecznie zapraszają do współpracy, bowiem JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!

 

Udostępnij:
← Jesienne bieganie Na lepsze - modernizacja infrastruktury CeSiR →

Dodaj komentarz