Piknik dla Manczarskiego!

Piknik dla Manczarskiego!

Szczep 1. Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Warki 20 października na piknik, w trakcie którego będzie miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej Józefa Manczarskiego. Człowieka, który dzięki swojej odwadze i uporowi uratował życie wielu powstańców styczniowych nie wydając ich tożsamości w trakcie przesłuchań i tortur. Wydarzenie odbędzie się w Warce, oczywiście przy ul. Józefa Manczarskiego.

W trakcie wydarzenia na warczan będą czekać liczne atrakcje m.in.: gra terenowa dla dzieci pt. „Zostań powstańcem”, harcerskie śpiewanki, atrakcje przygotowane przez wolontariat, premiera pamiętnika Józefa Manczarskiego oraz wiele innych.

Wydarzenie jest sfinansowane ze środków uzyskanych na projekt „Kampania Bohater”, w ramach którego Szczep 1. Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych zdobywa patrona – Józefa Manczarskiego.

Szczep 1. Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych

Działanie realizowane jest w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, którego lokalnym operatorem od 2005 roku jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Program realizowany jest przy wsparciu Lokalnych Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA oraz TRANS-MED Dariusz Witkowski.

 

Udostępnij:
← Muzyczna uczta z Filharmonią Narodową Filharmonia Narodowa w Warce →

Dodaj komentarz