Smaczne, zdrowe i tradycyjne

Smaczne, zdrowe i tradycyjne

10 września, w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, odbyła się uroczysta gala wręczenia tablic i pamiątkowych dyplomów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dwa podmioty z gminy Warka zostały przyjęte w poczet członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze odbierając z rąk Marszałka Województwa Adama Struzika zaszczytne wyróżnienia. Tym samym produkty; musztarda jabłkowa „Będzie piekło”,  musztarda jabłkowo-gruszkowa „Chwilowo pali nas”, chutney jabłkowy „Chilli jabłko”, mus jabłkowy z nutą mięty „ Jabłko czuje miętę” oraz mus jabłkowo- gruszkowy „Romans na gałęzi” wytwarzane  przez członków Stowarzyszenia Made in Bończa oraz miody z gospodarstwa pasiecznego „Tuszyńscy – Miody z tradycjami” mogą być promowane logiem Dziedzictwo Kulinarne Mazowsze.

„Idea Sieci Dziedzictwa Kulinarnego powstała w szwedzkiej Skanii i na duńskiej wyspie Bornholm. Aktualnie Sieć zrzesza dwadzieścia pięć regionów, a jej celem jest promocja  żywności opartej na lokalnych zasobach. W obrębie regionów członkowskich istnieje regionalna sieć zrzeszająca producentów, przetwórców oraz dystrybutorów regionalnej żywności. Ponieważ dziedzictwo kulinarne jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego, Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego tworzy wizerunek i promuje region. Przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości, tworzy również płaszczyznę do współpracy dla wielu przedsiębiorstw w regionie, dlatego ważne jest, by inicjatywa ta na trwałe wpisała się w działania promujące mazowiecką żywność.”

Warto przypomnieć, że miody z Gospodarstwa Pasiecznego Tuszyńscy ”Miody z tradycjami” oraz zestaw „Jabłko w pięciu smakach” są certyfikowanymi produktami lokalnymi Wareckiego Szlaku Jabłkowego

Stowarzyszenie Made in Bończa

żródło: www.mazovia.pl

Udostępnij:
← Kadrowiczka z Warki Piłkarki z „dwójki” mistrzyniami gminy Warka →

Dodaj komentarz