Ponad 200 piłkarzy gra w wareckim klubie!

Ponad 200 piłkarzy gra w wareckim klubie!

Dochodzą nas głosy iż z warecką piłką nożną, szczególnie wśród dzieci i młodzieży jest bardzo, bardzo źle… Cóż, „wybory” rządzą się swoimi prawami, lepiej negować rzeczywistość licząc, że ktoś uwierzy fantazjom niż rzetelnie napisać jak jest.

Wszystkich zawodników grających w KS WARKA na dzień dzisiejszy jest ponad 200. Klub zatrudnia 9 trenerów: Łukasz Wiśnik, Wiesław Wolski, Wacław Curyło, Grzegorz Dacka, Grzegorz Witan, Paweł Pacholski, Hubert Czubaj, Wiktor Czubaj oraz Grzegorz Szydło. Do oficjalnych rozgrywek Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej klub zgłosił rekordową liczbę drużyn reprezentujących Warkę – aż osiem (seniorzy, juniorzy2000/2002, trampkarze2004/2005, młodzicy 2006, młodzicy 2007/2008, żaki 2009, żaki 2010, skrzaty 2011/2012). Najmłodsza drużyna  4-5 latków dopiero zaczyna uczyć się gry w piłkę nożną.

Tak duża aktywność sportowa nie byłaby możliwa gdyby nie bardzo dobra współpraca Zarządu Kluby z Samorządem Warki na czele z Burmistrzem Dariuszem Gizką co zaowocowało również równoległym rozwojem infrastruktury piłkarskiej i sportowej. W ostatnich kilku latach zostało wybudowane boisko treningowe wraz z nawodnieniem, przekształcone w kompleks lekkoatletyczno-piłkarski. Na bieżąco remontowany był budynek klubowy z zapleczem dla zawodników i trenerów. Uporządkowany został teren Stadionu Miejskiego wraz z budową nowego ogrodzenia. W sierpniu tego roku, zostało wykonane automatyczne nawodnienie płyty głównej stadionu.

Za dotychczasową bardzo dobrą współpracę Zarząd Klubu i Członkowie KS Warka składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Dariuszowi Gizce. Dziękujemy, życzymy wygranej 21 października i liczymy na dalszą tak owocną współpracę na rzecz młodego piłkarskiego pokolenia Warki.

Zarząd KS WARKA

Udostępnij:
← 33. Jesienny Złaz Turystów na Królewskim Szlaku Brąz w Trójboju Siłowym →

Dodaj komentarz