VI przegląd Piosenki Seniora

VI przegląd Piosenki Seniora

29 września w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyło się spotkanie integracyjne zaprzyjaźnionych grup senioralnych. Powód był iście ważny dla seniorów, ale i dla każdego Polaka. 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości stała się motywem przewodnim tegorocznego Przeglądu Piosenki Seniora.

Przegląd Piosenki Seniora to wydarzenie, które co roku integruje środowisko senioralne w naszym regionie. Do Warki przybywają kluby z okolicznych miejscowości m.in.: Pionek, Zwolenia, Kozienic by wspólnie z wareckimi grupami wymieniać się doświadczeniami i aktywnie spędzać czas w gronie rówieśników. Tegoroczna edycja przeglądu została poświęcona uczczeniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, stąd też na scenie dominowały piosenki o charakterze patriotycznym.

Zaproszeni goście po dotarciu do CeSiR Warka i wejściu do sali Imprez, gdzie odbywał się przegląd, zajmowali pierwsze miejsca w rzędach by mieć najlepszy widok na „scenę” i występujące grupy.  Jak co roku Włodarze Miasta nie zawiedli i zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz Miasta – Dariusz Gizka, zastępca Burmistrza – Teresa Knyzio oraz Dyrektor CeSiR – Marian Górski. Po serdecznych powitaniach rozpoczął się przegląd piosenki, który oficjalnie otworzył Burmistrz Warki. Jako pierwsi wystąpili gospodarze – Klub Złotego Wieku z Warki, działający w CeSiR.

Miłym akcentem podczas ceremonii było uhonorowanie dwóch pań, które czynnie działają przez 25 lat w Klubie Złotego Wieku. Pamiątkowe dyplomy wręczyli: Burmistrz Dariusz Gizka oraz zastępca Burmistrza Teresa Knyzio.

Po zakończeniu części artystycznej i podziękowaniach, prezes KZW Zbigniew Sabala zaprosił wszystkich na gorący posiłek i wspólną zabawę. Seniorzy bawili się, wymieniali doświadczenia i mile spędzili ten wieczór.

Seniorzy składają podziękowania dla Burmistrza Warki Dariusza Gizki, zastępcy Burmistrza – Teresy Knyzio i Dyrektora CeSiR – Mariana Górskiego za pomoc w zorganizowaniu przeglądu i wsparcie przy wszelkich przedsięwzięciach klubu.

Klub Złotego Wieku w Warce liczy  44 lata, obecnie działa jako sekcja CeSiR – zapraszamy seniorów na spotkania w każdy czwartek o godz. 11:00 w sali imprez.

Udostępnij:
← Podziękowanie dla mieszkańców miasta i gminy Warka Burmistrz Gizka z poparciem ponad 60% →

Dodaj komentarz