Kompleks Sportowy coraz nowocześniejszy!

Kompleks Sportowy coraz nowocześniejszy!

Samorząd Warki stale dba o rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, z której korzystają mieszkańcy zarówno ci młodsi jak i starsi. Powstają nowe obiekty sportowe, zarówno na terenie miasta, jak i na terenie gminy; boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne.

Ważną częścią działalności gminnego Centrum Sportu i Rekreacji jest zarządzanie Kompleksem Sportowym, w skład którego wchodzi wybudowany dwa lata temu kompleks lekkoatletyczny oraz stadion piłkarski wraz z zapleczem.

W ostatnim czasie udało się zrealizować następujące działania i remonty w budynku przy stadionie oraz na terenie obiektu:

  • Wyremontowano pomieszczenia: główny hol wejściowy, pokój sędziowski wraz z łazienką, szatnię trampkarzy, pokój klubu KS Warka, pomieszczenia gospodarcze, w których wydzielono bezpośredni ciąg komunikacyjny do kotłowni.
  • Wymieniono instalację elektryczną, dokonano izolacji sufitu oraz zrobiono podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych.
  • Zmodernizowano kotłownię – wymieniono stary piec olejowy na nowy kocioł gazowy wraz z postawieniem butli gazowej na gaz propan butan.
  • Wykonano nowoczesne automatycznie sterowane nawodnienie głównej płyty boiska piłkarskiego,
    w skład którego wchodzi 15 zraszaczy chowanych i wysuwanych z murawy piłkarskiej.
  • Trwa pierwszy etap wymiany ogrodzenia otaczającego cały Kompleks Sportowy.
  • Przygotowano teren pod budowę nowego niepełnowymiarowego boiska treningowego.
  • Przygotowano teren pod lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Inwestycje Samorządu Warki w infrastrukturę sportową w połączeniu z bardzo prężnie działającymi klubami sportowymi wspieranymi również przez Samorząd mają na celu masowy rozwój sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz stwarzanie takich warunków, aby ci najzdolniejsi mogli rozwijać swój talent w najbardziej optymalny sposób.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Podziękowanie nowych Radnych z KWW Wspólnie dla Miasta i Gminy Warka Skok "pierwszaków" z Michałowa w dorosłość z SKO →

Dodaj komentarz