Siatkarze wracają do gry w znakomitej formie!

Siatkarze wracają do gry w znakomitej formie!

Warecka drużyna WTS Klondaik Warka rozpoczyna nowy sezon rozgrywek w bardzo dobrej formie. Przed sezonem siatkarze wzięli udział w dwóch turniejach, podczas których udowodnili, że kondycja zawodników jest na bardzo wysokim poziomie!

Warecki zespół, który na co dzień rywalizuje w czwartej lidze, w przedsezonowym turnieju w Mrozach z czołowymi trzecioligowymi drużynami zajmuje I miejsce! 29 września drużyna WTS WARKA brała udział w mocno obstawionym turnieju piłki siatkowej MROZY CUP organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu w Mrozach. W zawodach wystąpiły czołowe zespoły trzeciej ligi minionego sezonu: MKS Wicher Kobyłka, SPS 4CV Bell Garwolin, KS Zawkrze Mława, SPS GOSiR Mrozy, beniaminek ADS Wolta Warszawa oraz WTS Klondaik Warka. Warcki zespół na tle trzecioligowców zaprezentował się bardzo dobrze.

W pierwszej fazie rozgrywek, drużyny rywalizowały w dwóch grupach. Nasi reprezentanci trafili do grupy A, gdzie w pierwszym spotkaniu zwyciężyli z drużyną Wicher Kobyłka 2:1, zaś w kolejnym meczu pewnie wygrali z GOSIR Mrozy 3:0. Tym samym z kompletem zwycięstw w grupie awansowali do półfinału. Przeciwnikiem WTSu była drużyna ADS Wolta Warszawa. Wareccy siatkarze szybko rozprawili się z czwartoligowym beniaminkiem, wygrywając spotkanie 2:0.

W finałowej potyczce WTS zmierzył się z KS Zawkrze Mława. Początek spotkania był bardzo zaciekły. Zespoły szły punkt za punkt, ale niestety w końcowej fazie seta lepiej spisali się przeciwnicy. Pierwsza odsłona meczu padła łupem zespołu z Mławy (28:26). WTS Klondaik jednak nie składał broni. Choć początek był ciężki i w pewnym momencie meczu Klonadik przegrywał już 11:18, w końcu serią dobrych zagrań udało mu się zniwelować niekorzystną stratę i wrócić do gry! Tym razem nasi zawodnicy zachowali zimną krew do końca i zwyciężyli seta (27:25) doprowadzając do remisu 1:1. O wszystkim miał zadecydować tie-break. Zawodnicy z Warki, którzy wpadli w dobry rytm gry mocno zaatakowali i szybko zbudowali znaczącą przewagę. Każdy zdobyty punkt napędzał naszą drużynę do jeszcze lepszej gry. Ostatecznie WTS Klondaik Warka wygrał decydującą partię (15:11) zwyciężając tym samym cały Turniej MROZY CUP 2018. FINAŁ – KLONDAIK – ZAWKRZE 2:1 (-26, 25, 11).

Drugie miejsce w turnieju zajął zespół KS Zawkrze Mława, trzecie MKS Wicher Kobyłka. Bieniaminek ADS Wolta Warszawa uplasował się na 4 miejscu, 5 miejsce zajął gospodarz turnieju SPS GOSiR Blue Gaz Mrozy, a szóstą lokatę SPS 4CV Bell Garwolin.

Ponadto nasz atakujący Bartek Malec zdobył statuetkę najlepszego zawodnika turnieju! Mimo bardzo wysokiego poziomu przeciwników, warecki czwartoligowiec WTS KLONDAIK pokusił się o niespodziankę. Drużyna z czterech rozegranych meczów zaliczyła komplet zwycięstw i okazała się najlepsza w gronie czołowych zespołów 3 ligi. WTS KLONDAIK WARKA w turnieju MROZY CUP 2018 reprezentowali: Radosław Gawroński (10), Bartek Szymański (12), Patryk Bartkowski (6), Aleksander Stefaniak (14), Maciek Kaszewiak (3), Grzegorz Szyszka (5), Bartek Malec (2). Trenerzy: Andrzej Warda, Klaudiusz Luśniewski.

Dwa tygodnie później, tym razem w Błędowie wareccy zawodnicy potwierdzili swoją dobrą formę zajmując I miejsce w II Turniej Piłki Siatkowej im. Tomasza Nocznickiego. W turnieju wzięło udział 6 zespołów. W pierwszej, grupowej fazie rozgrywek Warka zwyciężyła z UKS 2008 Olimpijczyk Mszczonów 2:1 i niestety po wyrównanej grze przegrała z MUKS Tie–Break Piastów 1:2. Na szczęście małe połkniecie nie zaprzepaściło szansy na udział w dalszej rywalizacji. Zwycięstwo i jedna porażka pozwoliła warczanom zająć drugą lokatę w grupie i dała prawo do gry w półfinale. Tu WTS zmierzył się z Riwierą Warszawa i stanął na wysokości zadania. Wygrana z warszawską drużyną otworzyła Warce drogę do finału. W decydującym spotkaniu wareccy zawodnicy ponownie zmierzyli się z MUKS Tie-Break Piastów. Choć w pierwszej (grupowej) potyczce to przeciwnicy byli górą, tym razem WTS nie dała szans drużynie z Piastowa zwyciężając spotkanie 2:0 (25:19, 25:18).

Po raz kolejny WTS WARKA stanął na najwyższym stopniu podium turnieju! Wyróżniającym zawodnikiem w wareckiej ekipie był Maciej Kaszewiak. Drużynę WTS Klondaik Warka w Błędowie reprezentowali: Łukasz Woźniak (17), Aleksander Stefaniak (14), Szymon Kaszewiak (9), Radosław Gawroński (10), Bartłomiej Malec (2), Patryk Bartkowski (6), Andrzej Kwieciński – kapitan (7), trener Andrzej Warda. Dobre występy wareckiego zespołu napawają optymizmem.

WTS KLONDAIK Warka już niebawem zainauguruje nowy sezon w IV lidze siatkówki. 28 października w pierwszym ligowym spotkaniu warecki zespół zagra na wyjeździe z drużyną z Mszczonowa. Na mecz w Warce musimy poczekać do 18 listopada. W tegorocznej rywalizacji IV ligi siatkówki mężczyzn MZWPS bierze udział 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszej fazie rozgrywek, zespoły w obrębie swoich grup prowadzą rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Następnie do ścisłego finału awansują cztery najlepsze zespoły z grup. W 1 rundzie Play-off zostaną rozegrane mecze wg schematu: I miejsce A – IV miejsce B, II miejsce A – 3 miejsce B, III miejsce A-II miejsce B, IV miejsce A – I miejsce B. Następnie odbędą się mecze półfinałowe i finał ligi. W fazie play-off rozgrywki prowadzone są do dwóch wygranych meczów. Dwa najlepsze zespoły z ligi awansują do III ligi siatkówki.

Jak w tym roku wypadnie nasz warecki zespół? Czy wysoka forma prezentowana przez WTS w turniejach utrzyma się przez cały sezonu? Dowiemy się już wkrótce. Tymczasem zapraszamy na mecze siatkówki i do kibicowania wareckiej drużynie. Przed nami sporo sportowych emocji!

WTS KLONDAIK Warka

Udostępnij:
← Ochotnicza Straż Pożarna – jeden z najważniejszych elementów naszego bezpieczeństwa UTW aktywnie rozpoczyna nowy sezon →

Dodaj komentarz